Author Topic: Любимият ми килим  (Read 12678 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • Moderator
  • Приор
Re: Любимият ми килим
« Reply #15 on: Октомври 30, 2008, 11:03:42 am »
Силиконова подложка?

Ох, сега пък силиконова подложка ... От къде такова чудо? Знам си аз, че с еко работите винаги е трудно  :Apompom:

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #16 on: Октомври 30, 2008, 11:09:31 am »
Когато ровех в сайтовете за органик/био продукти, постоянно изникваха някакви не-токсични подложки,  без ПВЦ. И много ме дразнеха, защото исках информация за килими, а те ми пробутваха това... Не запомних от какъв материал са.

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
  • Believe in something Better!
« Reply #17 on: Януари 11, 2009, 08:30:33 am »
Богата,килимчето си го бива.А случайно да си поръчвала от тези олекотените одеала.Хванаха ми окото,но искам да разбера дали наистина струват.Между другото нещо не е вред със сайта им.Опитвах се многократно пак да влезна да ги поразгледам,но уви...
Breath,Believe,Receive-It's all Happening!

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #18 on: Януари 12, 2009, 01:12:34 am »
И на мен не ми се отваря сайта, но "олекотено" одеало в БГ се подразбира 100% полиестер... бляк!
Ако те имат олекотени, може би са с по- бухнала нишка вълна, по-непресукана... че имат и едни тежки одеала, дето от едно време ги правеха... плътни , можеш да спиш в неотоплявана хижа през зимата с тях...

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
« Reply #19 on: Януари 16, 2009, 07:16:47 am »
Защо ми се върти в глвата,че единия вид олекотени бяха вълнени :s045:,може и да съм в грешка.Знам,че темата е за килимчето,но исках да питам какви завивки ползваш за децата?Може и отделна тема да пуснеш,ако искаш. :56:

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • Moderator
  • Приор
« Reply #20 on: Януари 16, 2009, 11:02:48 am »
Едните със сигурност бяха вълнени, другите пан или нещо такова.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • Moderator
  • Приор
« Reply #21 on: Януари 19, 2009, 10:57:36 pm »
Любимият ми килим е тип черга, от неизбелена и небоядисана българска вълна.

Кажи сега отзиви за килима като мина известно време - как се почиства, събира ли прах, прави ли вълма...

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • Moderator
  • Приор
« Reply #22 on: Февруари 11, 2009, 03:45:51 pm »
Защо ми се върти в глвата,че единия вид олекотени бяха вълнени :s045:,може и да съм в грешка.Знам,че темата е за килимчето,но исках да питам какви завивки ползваш за децата?Може и отделна тема да пуснеш,ако искаш. :56:

Звезди4ка, днес звънях в Род. тъкан (най-сетне сайтът им работи и видях телефоните) да питам за олекотените одеала "Ивана". Вълнени са, не се избелвали и обработвали химически, и може да се поръчат небоядисани. Цветът бил сиво и бяло. Май за това става въпрос:

Мислите ли, че не е боядисано??

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #23 on: Февруари 11, 2009, 04:08:15 pm »
Кажи сега отзиви за килима като мина известно време - как се почиства, събира ли прах, прави ли вълма...

С по-малките правя мускули, тупам ги сама. Прах май не събират, то нали изкуствените "събират"(?). Проблемът ми е големият килим - надявах се да го тупаме заедно с мъжа ми, но ...чистя го с прахосмукачка, в отсъствието на деца и после проветрявам 2 часа. Това правя, защото прочетох какво се случва при "чистене" с обикновена прахосмукачка.
 Вълма - съвсем малко, не се налага да ги чистя.

Много добре топлоизолират - приятно е да стъпвам боса по тях.
Доволна съм от всичко

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • Moderator
  • Приор
« Reply #24 on: Февруари 11, 2009, 04:34:04 pm »
А тежко ли седят на пода или се разместват. Много мразя по-леките пътеки като непрекъснато се изкривяват.

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
« Reply #25 on: Февруари 11, 2009, 10:27:12 pm »
 Hadderahh,благодаря ти за проучването :56:

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #26 on: Февруари 18, 2009, 01:07:06 am »
Звезди4ка, днес звънях в Род. тъкан (най-сетне сайтът им работи и видях телефоните) да питам за олекотените одеала "Ивана". Вълнени са, не се избелвали и обработвали химически, и може да се поръчат небоядисани. Цветът бил сиво и бяло. Май за това става въпрос:

Мислите ли, че не е боядисано??

Хехе, стои съмнително сиво, за да не е боядисано. :grin: Такава сива овца не съм виждала.  :yelcutelaughA:Но нали са ти казали, че "може да се поръчат небоядисани", а не , че "не са боядисани"? :s045:

Offline OMega

• Центрирана
  • hidden
  • Старши Друид
« Reply #27 on: Май 22, 2009, 05:09:52 pm »
На мен това сиво ми синee.Да не е боядисано с натурална боя от индигово растение(Indigofera tinctoria/Indigofera argentea)?

Примерно тази възглавни4ка е боядисана така.Май си прили4ат цветовете. :s045:

"Вземи най-хубавото от изтичащото време, живей в настоящия миг и най-ясно от всички ще прозреш мъдростта. Ако погледът ти е замъглен от света на миналото и от света на бъдещето, вече не живееш във вечността, а в ограничения свят. Затова бъди тук и сега."

Offline BurningDesire

• Наблюдател
  • *
Re:Любимият ми килим
« Reply #28 on: Май 04, 2016, 02:11:30 pm »
И аз скоро си получих килима!!! Ужасно много ми харесва! И специално за него, се чудих какъв препарат да си взема, та да го поддържам свеж и чист, и естествено да мирише добре. След много проби и грешки, открих Др. Фреш за ръчно миене на килими. След 15 минути миене, килима ми е като нов, и в стаята мирише много приятно на свежо и чисто. С един куршум 2 заека  :yelcutelaughA: