Author Topic: Въпроси онлайн към класически хомеопат  (Read 181806 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Алиса в огледалния свят

• Модератор-ученик
  • Друид
Въпроси онлайн към класически хомеопат
« on: Октомври 22, 2008, 10:21:00 am »
В тази тема имате възможност да задавате въпроси към д-р Румен Стойчев - класически хомеопат.

Румен изучава и практикува Класическа хомепатия с любов повече от 10 години. От пет години той и семейството му са се посветили и на издаване на хомеопатична литература за широката читателска публика и за професионалисти.

* Всяка сряда класическият хомеопат ще изписва отговорите на вашите въпроси.

** молба от модератора към потребителите:
Моля, имайте предвид, че онлайн консултациите не заместват личния преглед от хомеопат; в помощ на потребителите ще бъде изготвен и приложен списък с практикуващи класически хомеопати с техни координати за връзка по градове.

« Last Edit: Октомври 22, 2008, 10:36:17 am by Алиса в огледалния свят »
Добротворене.

Offline Алиса в огледалния свят

• Модератор-ученик
  • Друид
Re: Въпроси онлайн към класически хомеопат
« Reply #1 on: Октомври 22, 2008, 10:30:55 am »
За приятелите на хомеопатията,

тук във форум "Хомеопатия" ще можете да теглите и електронните броеве на първото в България онлайн хомеопатично списание - "ХомеоХелп за теб".

Издателство ХомеоХелп любезно го предостави специално за потребителите на "Ново семейство".

От Брой 1, Септември 2008г.
-----------------------------
Здравей скъпи приятелю на хомеопатията!

Нашата стара мечта в нови – “електронни” – одежди е мечтата ни за българско периодично издание за хомеопатия – издание, което да свързва хомеопати и хомеопати, хомеопати и любители, българската хомеопатия и световната хомеопатия.

В електронното си издание ще се постараем да ти представяме интересни четива, свързани с хомеопатията.
Добротворене.

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #2 on: Октомври 22, 2008, 06:14:26 pm »
Добре дошъл на д-р Стойчев! :hb:

Присъствието му тук мен лично много ме радва.  :1828:

Offline Dream

• Stars
  • Старши Друид
  • *
  • Fairy - Cherry Iceglow :)
« Reply #3 on: Октомври 22, 2008, 08:35:58 pm »
добре дошъл д-р Стойчев!

Offline Passiflora

• Друид
  • Усмивка!
« Reply #4 on: Октомври 22, 2008, 09:05:51 pm »
Привет и от мен!

По-късно ще се възползвам от тази невероятна възможност.

Offline Румен

• Moderator
  • Друид
  • Или си част от решението, или си част от проблема.
    • ХомеоХелп - Българското хомеопатично издателство
« Reply #5 on: Октомври 22, 2008, 10:15:33 pm »
Уау, усещането е вълшебно!  :2136:
Благодаря Ви за гостоприемството от цялото си сърце!
Страшно ме задължавате. Дано поне се доближа до висотата на очакванията ви.

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #6 on: Октомври 22, 2008, 11:09:36 pm »
Здравейте д-р Стойчев,
аз също с любов практикувам хомеопатия повече от 10 години и съм доволна от резултатите. Практикувам я върху себе си, като съвестен пациент.

Смятате ли, че комбинираните препарати имат място в рецептата на класическия хомеопат, при условие, че връзката пациент-лекар не е затруднена от някакви обективни обстоятелства? Конкретно питам за Коризалия и Стодал.
Благодаря!

Offline Вела

• Наблюдател
  • *
  • Щастлива съм
« Reply #7 on: Октомври 23, 2008, 04:03:04 pm »
Здравейте на всички, които се интересуват от хомеопатия! Искам да споделя, че повече от година се лекувам при д- р Стойчев и съм много доволна. Мисля, че можете да напълно да му се доверите. Радвам се, че точно той е хомеопата, който ще отговаря на нашите въпроси онлайн.
Тайната на щастието не е в това да стремиш да имаш повече, а да развиеш способността да се наслаждаваш на по-малкото.

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
  • Believe in something Better!
« Reply #8 on: Октомври 24, 2008, 06:32:39 am »
Доктор Стойчев,здравейте и от мен!

Имам следното питане.Аромотераптята и хомеопатията съвместими ли са,като изключим разбира се ментата.
И готовите комбинирани  таблетки за зъби за бебета и деца доколко са ефикасни,ако въобще.В смисъл може ли да не се ходи на преглед,а да се вземат направо въпросните таблетки?
И колко време трябва да мине след прегледа,за да се почувства някакав ефект?

Иcкренно Благодаря
Breath,Believe,Receive-It's all Happening!

Offline Румен

• Moderator
  • Друид
« Reply #9 on: Октомври 29, 2008, 12:25:54 am »
Здравейте, скъпи, нестандартни, щастливи нонконформисти!
Желая ви спорна сряда и смислена седмица.

От сърце БЛАГОДАРЯ за топлото посрещане.  (Моля модератора да ми прости главните букви!)

Уважаема Богата,
Формално погледнато, комбинираните препарати нямат място в рецепта на класически хомеопат. Уточнението, което си направила издава доста тънък познавач  :hb: ("при условие, че връзката пациент-лекар не е затруднена от някакви обективни обстоятелства"). Когато нямам възможност да снема случая лице в лице или поне по скайп, аз нямам големи угризения да предложа комплексен препарат. Не съм еднозначно прав, нито еднозначно крив - алтернативата, обикновено, е медикамент и аз се опитвам да я спестя. Но никога не предписвам специалитетите на Boiron, предпочитам тези на Heel. Съставките в първите са в стотични разреждания, а тези във вторите - в десетични. Има голяма разлика в ефекта им, но за това - някой друг път. По тези съображения никога не предписвам Коризалия и Стодал.

Уважаема Велкова, благодаря Ви за подкрепата. Позволете само една бележка - никому не се доверявайте напълно, освен на Бог и на себе си.

Уважаема Zvezdi4ka,
Според мен ароматерапията и хомеопатията може да се комбинират по един единствен начин - ако ароматерапията се прилага достатъчно отдалечено от приема на хомеопатичното лекарство и то, когато няма основание за предписване на хомеопатично лекарство. Успоредно - според мен, не бива.
За жалост, не знам какво представляват комбинираните таблетки за зъби за бебета и деца.

Благодаря на всички за интереса към списанието ни 'Хомеохелп за теб'. Вторият брой е на път към вас.
Много съм признателен за отношението ви към книгоиздателските ми тежнения.

P.S. Уважаеми дами, моля, простете ми волността да се обръщам на 'Ти'. Надявам се и вие да ми окажете тази чест.

Offline yanan

• Наблюдател
  • *
« Reply #10 on: Ноември 02, 2008, 03:30:34 pm »
Здравейте д-р Стойчев!

Лекувам от скоро и двете си деца с класическа хомеопатия. Големият ми син е на 2г и 4м и от снощи е с висока температура - 39,3 или смъква до 38. Като основно лекарство досега съм му давала една гранулка Med.1M и всеки ден давам по 1к Амел. През ноща му дадох една лъжица Панадол и свали t на 37,5 /незнаех какво да му дам беше 3ч през ноща/. Сега вече за това състояние осново лекарство му стана Belladonna 30CH, но цял ден държи t 39.3-38. Лекарката каза,че Панадола е подтиснал болестта и затова сега е в това състояние.В момента сина ми не е при мен,а при майка ми /извън София/защото се страхувам да не зарази и бебето. Прегледал го е педиатър и в момента е с ангина и са изписали антибиотик/който още не съм взела/.Притеснявам се през ноща да не се влоши още повече.Вече незнам дали съм избрала правилното лечение. Какво бихте ме посъветва ли?

Offline Румен

• Moderator
  • Друид
« Reply #11 on: Ноември 02, 2008, 06:30:30 pm »
Здравейте, Yanan

Аз не бих казал, че един прием Панадол може да промени (в смисъл да влоши) съществено хода на болестта. Разбира се, системните опити да свалите температурата (което често пъти просто е невъзможно) забавят излекуването. При много високи температури - над 39.3 - ако антипиретикът не подейства, Ви оства да направите влажна обвивка на детето. Притесненията Ви са напълно разбираеми, макар че подобни болести си имат един цикъл от 36-48 часа, през които температурата може да се задържи трайно повишена и да не спада от нищо. Моят опит показва, че ангините се лекуват успешно с хомеопатични лекарства и антибиотиците са напълно непрепоръчителни. Във вашия случай, обаче, е проблем, че детето не Ви е под око, така че не знам доколко може изобщо да последвате някакви мои препоръки.
Съветът ми е да не прибягвате до антибиотик, да си продължите с хомеопатичното лекарство, да се въоръжите с кураж и с вяра в силите на малкото юначе.

Стискам Ви палци!

Offline yanan

• Наблюдател
  • *
« Reply #12 on: Ноември 02, 2008, 10:53:11 pm »
Благодаря Ви за бързия отговор д-р Стойчев!

Offline yanan

• Наблюдател
  • *
« Reply #13 on: Ноември 10, 2008, 10:31:57 pm »
Здравейте отново д-р Стойчев!

Днес бяхме на консултация при лекуващия ни хомеопат и малко съм объркана. По принцип заведох и двете си деца при хомеопат,защото големият ми син направи тази година 3 ангини и един бронхит,а бебчо беше на 45дни като изкара пневмония. А отделно няколко пъти са хремави и с кашлица. Лекувани бяха с традиционната медицина - антибиотици,сиропи,витамини....След днешната консултация лекарката лекува на големия ми син,както го нарече тя "агресия" и че трябва да му се промени характера. Сина ми е много палав,но си мисля че прави нормалните за възрастта пакости и че държанието му не е по-различно от останалите му връстници. Вече му дадох 1к. Фосфор. Има ли връзка боледуванията с агресията и характера му?

Благодаря Ви!

Offline Румен

• Moderator
  • Друид
« Reply #14 on: Ноември 11, 2008, 10:02:02 pm »
Хомеопатът се интересува КОЙ боледува, а не само от какво боледува.

Да - спецификите на личностната нагласа имат дълбока връзка със заболяванията и симптомите. Хомеопатът избира лекарството не само по болестните симптоми, а на база на цялостната картина, част от която са и те. Това е гаранция, че няма да потисне симптомите, а ще стимулира самооздравителните механизми на организма.

Що се отнася до промяната на характера - или колегата се е изразил погрешно, или Вие сте го разбрали неправилно. Темпераментът е неотменна характеристика на личността. Не можеш да направиш флегматика холерик или сангвиника - меланхолик. Но ако в някои аспекти се стига до крайност, хомеопатичното лечение помага на човека да се придвижи към състоянието на хармония, защото крайностите са условие (или най-малкото белег) за заболяване.