За семейството > Разумни в домакинството

Безпроблемното и екологично подово покритие

(1/3) > >>

LOVE & JOY:
Здравейте,

Интересувам се в частност от подходяща подова нетоксична настилка за детска стая на разумна цена.
*Много искам, нали? :yelrotflmao:
Богата, мила, надявам се да метнеш препратката към дървените подове, за които говорихме, защото не я намирам.

Моля, споделете информация и опитности! :1923:

Може да ползвате темата и за подови покрития и за други помещения.

Deepinside:
корка не става ли (малко е скъпичък:)

Hadderahh:
Най-безопасните подови покрития са бамбук, корк (Дийп, прав си), рециклирани керемиди и камък, бетон, линолеум.
Технологията дори на нелакирания масивен паркет/дюшеме се оказва, че може да излъчва формалдехид и т.нар. volatile organic compounds (VOCs). Дори при ламинирания паркет, въпреки, че не е естествен, излъчванията на формалдехид и VOCs е много по-ниско, особено, ако се използват залепващи и покривни материали с ниско съдържание на такива (какви и дали има тук такива, обаче, не знам). Ей тук има подробности.

Линолеумът, според мен, ще се окаже най-подходящият вариант за нашите условия и със сигурност ще е на разумна цена. Можеш да избереш приятен неутрален цвят. "Линолеумът е екологично чист подукт, еднослойно подово покритие линолеум, 100% естествен материал съставен от дървени или коркови стърготини, ленено масло, естествени смоли и оцветители и с гръб юта.
". Погледни този линолеум, изглежда ми приятен.

Иначе, ей това е сайтът, за който питаш май.

LOVE & JOY:
Благодаря ви!

--- Quote from: Hadderahh on Ноември 01, 2008, 07:17:35 pm ---
Технологията дори на нелакирания масивен паркет/дюшеме се оказва, че може да излъчва формалдехид и т.нар. volatile organic compounds (VOCs). Дори при ламинирания паркет, въпреки, че не е естествен, излъчванията на формалдехид и VOCs е много по-ниско, особено, ако се използват залепващи и покривни материали с ниско съдържание на такива (какви и дали има тук такива, обаче, не знам). Ей тук има подробности.
--- End quote ---

Това ме хвърли пак в размисли.. :s045:   
Линолеумът , май като го гледам, по- скъп идва от ламината, поне цените , които намерих  в нета. Хрумва ми, че при него е необходим  и специален монтаж, с който, предполагам, не всеки може да се справи. 
А ако е ламинат, той ще е реден, не лепен, то се подразбира. Струва си, и този вариант да се проучи по- основно.

Hadderahh:

--- Quote from: JOY on Ноември 01, 2008, 10:21:18 pm ---
Това ме хвърли пак в размисли.. :s045:   
Линолеумът , май като го гледам, по- скъп идва от ламината, поне цените , които намерих  в нета. Хрумва ми, че при него е необходим  и специален монтаж, с който, предполагам, не всеки може да се справи. 
А ако е ламинат, той ще е реден, не лепен, то се подразбира. Струва си, и този вариант да се проучи по- основно.

--- End quote ---

Да ти кажа, ламинатът си е изкуствен материал. Пък и не знам кой в Бг ще те посъветва за по-безвредни покрития и каквито там материали се изискват. Разбира се, цената е определяща, но потърси повечко за този линолеум, струва ми се, че могат да се намерят и приятни цени.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Go to full version