Author Topic: Разочарова ме ....  (Read 5262 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
Разочарова ме ....
« on: Ноември 27, 2008, 01:41:32 pm »
Нека тук да си споделяме разочарованията си от фирми- производителки, фирми, предлагащи услуги, некоректни търговци и т.н. в  еко- био- нишата! :90:

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
Re: Разочарова ме ....
« Reply #1 on: Ноември 27, 2008, 01:43:33 pm »
Да споделя и аз пресни впечатления. На едно изложение се прилепих като с магнит към един щанд, на който с големи букви пишеше Биокозметика "Христина". Вярно, имаше продукти без много химия (най-вече комбинации от масла), но в шампоаните имаше натриев лаурилетерсулфат и още едно (не се сещам сега), в балсамите имаше типичните за балсами съставки, а кремовете бяха и с титандиоксид, и с ДМДМ хидантоин (консервант), които и сами можете да проверите колко са безредни. На практика за да избегна точно тези съставки се оглеждам за биокозметика. С две думи - адски съм разочарована. Отгоре на всичко щанда беше накачулен от клиентки, избиващи се за биокозметика. Естествено, не знаещи нищо нито за съставките, нито за нуждата от сертификат или знаците на сертифициращите фирми.
В момента ползваме сапун, шампоан и крем бадем (лекичък, приятен, попива бързо и не мирише на нищо) на Веледа. Доволна съм, но бих пробвала и други марки :)

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
    • http://community.webshots.com/user/slynchevo_momiche-date
« Reply #2 on: Ноември 27, 2008, 08:09:51 pm »
Да кажа все пак - не съм ползвала продуктите им, може и да са хубави. Но определено не са био, нито са сертифицирани. И натурални не са...
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #3 on: Ноември 27, 2008, 08:29:38 pm »
Да кажа все пак - не съм ползвала продуктите им, може и да са хубави. Но определено не са био, нито са сертифицирани. И натурални не са...

Ако се рекламират меко казано подвеждащо, автоматично отиват според мен в черната листа.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #4 on: Ноември 30, 2008, 10:24:25 pm »
Едва ли ще се натъкнете на една био македонска халва (варианти с мед и ванилия), но да ви кажа, че е с хидрогенирани растителни мазнини. Написали са си го като пичове, макетата.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #5 on: Декември 13, 2008, 01:29:58 pm »
Ужасно, ужасно - не си купувайте препарат за под на Фрош. Подовете ми станаха бели от него (и паркет, и плочки), не мога да ги измия след това с дни.

Offline Ярка птица

• ...
  • Друид
  • *
« Reply #6 on: Декември 13, 2008, 03:36:22 pm »
   Кой, кой? Аз чистя с техния Neutral reiniger за всичко и то силно разреден, но е ОК.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #7 on: Декември 13, 2008, 04:38:31 pm »
Още по-ужасно! Жената, дето чисти вкъщи, купила крем за мивки, вместо препарат за под. Това се оказа, след като започнах разследване на случая.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #8 on: Декември 13, 2008, 04:38:50 pm »
П.С. Добре, че нямаме бисерна тема..

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #9 on: Декември 21, 2008, 11:39:42 am »
L&J, какво чакаш - звъни им веднага и размахай разни страховити комисии, жалби, потребители, интереси, глоби и прочие.
« Last Edit: Декември 21, 2008, 01:30:24 pm by Deepinside »

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #10 on: Декември 21, 2008, 01:48:28 pm »
L&J, какво чакаш - звъни им веднага и размахай разни страховити комисии, жалби, потребители, интереси, глоби и прочие.

След празниците. :2136:
Няма да им правя предпразничен стрес.. :yelrotflmao: Да видят, че съм добра душа. :laugh:

Добре, че нямаме бисерна тема..

Имаме вече. Скачай вътре :bye2:
http://novosemeistvo.bg/forums/index.php/topic,247.0.html
« Last Edit: Декември 21, 2008, 03:11:45 pm by LOVE & JOY »

Offline Passiflora

• Друид
  • Усмивка!
« Reply #11 on: Декември 21, 2008, 03:51:47 pm »
От какво съм разочарована?
Хм по-лесно ми е да кажа от какво не съм...  :JNoeps: И това ми е трудно при цялата тази химия и липсата на самосъзнание при производителите.
Пресилено ли ще е ако кажа, че от всички вносни продукти съм разочарована. Чисто българските са изключителна рядкост нищо, че имат лепнат етикет "Произведено в България".

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #12 on: Април 03, 2009, 03:20:39 pm »
Едно разследване направих и един ултиматум поставих- това е новото при мен.
Бях писала горе за продукта, изтрих го, за да не ме приберат :yelrotflmao:  Ще чакам развитие и ще пиша. Ако не се поправшт, ще алармирам КЗП.