Author Topic: Екологични и ефективни миещи и перилни препарати  (Read 14073 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Меги

• Бард
  • **
Запознах се с Фрош преди мноого години в Германия - у нас още го нямаше и тогаве не съм правила  проучване доколко са коректни с техните 98% биоразградим. Когато наскоро го открих в кварталния магазин, ме обхвана детинска радост и още по-малко се заинтересувах  :wondering:

Засега съм доволна от МиоКеър за бебешките дрехи, но бебето е екслузивно кърмено. Обаче изпира и акото (от раждането сме с многократни пелени, памперс съм виждала само по рафтовете в магазина  :grin:), ама пък пелените са от неизбелван памук (и съответно никога не са били бели), т.е. не знам дали ще е ок, когато детето започне да се въргаля в калта и да се маже със всезъзможни храни.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
една капка мисля че е достатъчна. но гледай маслото да не е гъсто - мисля че лавандула , мента или роза е добре
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
Имам евкалипт и иланг-иланг, ще пробвам с тях.

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
Aз съм пробвала с мандарина и лавандула. Слагам в содата бикарбонат, която ползвам за омекотител, няколко капки.

Купешките омекотители ми миришат отвратително вече. Как съм ги ползвала преди? :s045:

Offline shivani

• Бард
  • **
Да, и аз ползвам Миокеър за бебешките дрехи и общо взето всичко бебшко, което се пере. Доволна съм за сега.
Тъй като постоянно го гушкам и е много често в слинг си взех да пробвам Теобебе, за да си пера моите дрехи с него. Идеята е, че когато го гушкам, той си допира бузите до моите дрехи и не е добре когато му мирише на различни миризми.
Фрош го ползвам в домакинството и съм доволна, за сега. В бъдеще ще пробвам и другите био марки на пазара!

:hb:

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
Имам евкалипт и иланг-иланг, ще пробвам с тях.

евкалипта е добре, но иланг-иланга е ... сексуално стимулиращ  :65:  :551: :policeman:
- Rumi

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
Хм, ето я темата за еко препаратите :) Аз малко се обърках и ги споменах в една друга тема, извинете! :whistling:
Масла откъде човек може да си закупи? Масло от лавандула търсих специално преди месец-два, нямаше и нямаше!

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
евкалипта е добре, но иланг-иланга е ... сексуално стимулиращ  :65:  :551: :policeman:

А, тъкмо! Ще сипя половин шишенце  :4:

Аз съм си купувала от Био магазина етерични масла на Essential Care.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
А, тъкмо! Ще сипя половин шишенце  :4:

иланг-иланг се смята че е за мъже.
но съзнателното използване на сексуални стимуланти без знанието на другите ... обекти, дали не бие на секс-тероризъм  :stars:  :grin:(за справка в състава на Chanel 5 има НЯКОЛКО сексуално стимулиращи масла, и дали не е подобно положение с повечето известни марки)  :shok: :policeman:
a за ноар... нещо си на Пако Рабан да не говоря  :obm:

масло от българска роза е за предпочитане, по-възвишен и фин аромат  :love021: :imgwings:
« Last Edit: Януари 05, 2009, 01:43:55 pm by Deepinside »
- Rumi