Author Topic: Гризе ме съвестта!  (Read 12490 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Андреана

• Старши Друид
  • Земята не принадлежи на хората. Те й принадлежат
Re: Гризе ме съвестта!
« Reply #30 on: Август 10, 2009, 06:28:37 pm »
Не съм съгласна с Ошо, прилагателните допълват образа,те разтварят съзнанието и дават представа на човек за цялата картина. Представи си, една книга да е само от глаголи,ще звучи нещо такова:- бързаше, бягаше , гонеше и т.н. макар, че не всеки глагол означава  действие, но това е друга тема.
Глаголи в последно време се употребяват  когато се кандидатства за нова работа, за да се похвалиш колко си деен и можещ, някакво нововъведение, което намирам лично аз за странно.
Няма как да не употребяваме наречия, прилагателни , съществителни,съюзи ,частици и глаголи  те са важна част от нашия прекрасен език.Но разбира се, не налагам мнението си на никого.
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #31 on: Август 10, 2009, 06:33:24 pm »
освен егото човек може да проявява и други черти, различните части на речта си имат своето значение, ако са използвани хармонично и разумно мисля че няма проблем.  :love021:
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Андреана

• Старши Друид
« Reply #32 on: Август 10, 2009, 06:40:36 pm »
Да, точно! И аз съм на същото мнение. :love021: 
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.

Offline zdravka

• Друид
« Reply #33 on: Август 10, 2009, 06:59:40 pm »
Разбира се, и аз не мога да си представя езика само от глаголи, но пък и не мога да не се съглася, че езика внася и много субективизъм. И това АКО става много важно. Езика може да послужи както за пренасяне на смисъла (аз поне се опитвам максимално отговорно да го правя това), така и за замаскиране на същината,т.е. манипулация, нещо, което е запезана марка на политиците. Езика е мощтно оръжие и всичко зависи в чии ръце ще попадне.
per aspera ad astra

Offline Андреана

• Старши Друид
« Reply #34 on: Август 10, 2009, 07:44:59 pm »
Съгласна съм, Здравка! Думите могат да се ползват както за добро така и за постигане на други цели, като манипулация и пр.Вярно е, езика е мощтно оръжие, хубаво е да го ползваме за добро но не винаги е така и тогава достига до същината на темата, именно съвестта ни. С блага дума всичко се постига.