Author Topic: Лечение със щастие!  (Read 2500 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
Лечение със щастие!
« on: Декември 06, 2008, 01:33:04 am »
 Гледах предаване, в което гостите бяха Бате Николай и още един актьор - професори по смях.
  Ходят по болниците и лекуват дечицата! Подаряват на родителите материали с положителни, оздравяващи изречения, на децата чаши за вода, с надпис, че е вълшебна и лечебна (не чух добре под влияние на емоциите).
   Обясниха на зрителите за паметта на водата и защо помага такава вода.
     Имат и нещо като пикап, наричат го нещо подобно но "смехолейка", украсена цялата с весели неща... а вместо сирена имали запис на кукуриганеИ автомобилът им е дарен от друг добър човек! Показаха запис от смехотерапия в болница- дечицата с пижамките - ЩАСТЛИВИ! Съкращавали болничния престой с 5-6 дни!        
     Проф. Коко и доц. Роко - така някакси звучаха имената на най-сладките доктори в страната!                                                 :bye2: :praising: :nyam1:
« Last Edit: Декември 06, 2008, 01:42:30 am by богата »

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
Re: Лечение със щастие!
« Reply #1 on: Декември 06, 2008, 01:37:56 am »
Децата се приучават, че събуждайки се, трябва да се усмихват на слънцето, а ако не е слънчево, да си нарисуват слънце, но пак да му се усмихват. Да си повтарят: „Аз съм здрав, аз съм добър. Утре ще бъда поздрав, защото, Боже, ти си с мен". :imgh:
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #2 on: Декември 06, 2008, 01:53:24 am »
Да затваряме болниците и да отваряме СМЕХОВНИЦИТЕ! :imgh: :26:

Offline feather

• hidden
  • Приор
  • Орторексията - орторексична, дело на всеки! :)
« Reply #3 on: Декември 06, 2008, 02:00:33 am »
Децата се приучават, че събуждайки се, трябва да се усмихват на слънцето, а ако не е слънчево, да си нарисуват слънце, но пак да му се усмихват.

Дали пък не се раждат децата така, а после улисани в грижи.., забравят. :(
Поне аз бях така до някое време..
"Great ideas often receive violent opposition from mediocre minds" Einstein

ВАКСИНИТЕ - ИНФОРМИРАН ИЗБОР! 

Offline Майя

• Бард
  • **
« Reply #4 on: Декември 09, 2008, 09:00:40 am »
Винаги съм обичала смеха  :yelrotflmao: :2136:  Имало е моменти, в които се смея докато сълзи не ми потекат от очите  :grin: Всъщност почти винаги съм нахилена до уши и когато се случи нещо да не ми е в ред или да ми е криво и ядосано и хората които ме познават и са свикнали да виждат вечната ми огромна усмивка, все ме питат дали съм болна  :girl_angel:  Научих и децата си да се смеят постоянно. Често вечер с тях се забавляваме със смешки или труднопроизносими думи, фрази, изречения и ако някой сбърка се смеем до сълзи  :yelrotflmao:
Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!...

Offline zdravka

• Друид
« Reply #5 on: Юни 11, 2009, 12:09:04 pm »
Това е чудесно! Най-доброто, което един родител може да даде на детето си е да се смее заедно с него. И да играе заедно с него. Не са толково много родителите, които го умеят. Повечето се вземат много на сериозно и започват да поучават, възпитават, обясняват, предпазват, грижат, хранят....и какви ли не дейности, но не се сещат, че най-важното липсва - да поиграят с децата. Дори животните знаят това и играят с децата си. А като погледнеш хората и виждаш, че възрастните и децата сякаш обитавт различни измерения....уж сме в един и същи свят, но  това е само привидно..малките не могат да разберат нашите вечни глупави, безинтересни грижи и проблеми....ние не можем да почувстваме техният чист и естествен свят...нещо връзката се е загубила и това е отчайващо. Но ако трябва да си отговря какво е добър родител, бих казала "човек, който умее да играе и да се смее с децата си".
per aspera ad astra