Author Topic: Сребърна вода  (Read 14456 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
    • http://community.webshots.com/user/slynchevo_momiche-date
Сребърна вода
« on: Декември 10, 2008, 02:47:38 pm »
Чувала съм, че я препоръчват за какво ли не. Някой от вас използва ли я, за какво и как?
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
Re: Сребърна вода
« Reply #1 on: Декември 10, 2008, 06:36:33 pm »
Старите астролози, които са проучвали много добре месечината, са турили среброто за емблема на месечината.      Среброто има лечебни свойства. То убива много вредителни микроби. Ако често ви боли глава, носете сребро. То пречиства. Нервно болните да гледат месечината - тя притегля отровните и отрицателните сили. За емблема на слънцето е турено златото. В златото е скрито условието на новия живот, но онова злато, което не е попаднало в ръцете на нито един престъпник. Всеки от вас да се стреми да намери чисто злато, самородно, и да го носи със себе си винаги. Златото расте, цъфти, зрее като плод, има ухание и благотворно въздействие върху човека, когато се носи на голо, а не скрито в сандъци.

Златото може да лекува неврастения - туря се една златна монета в чиста вода да стои няколко часа. Микроскопически частици от златото ще се разтворят във водата и тя става лековита, ще успокои нервния. Носенето на златни украшения не е без значение.     Ако имаш някаква болка, вземи чисто сребро, тури го във вода да стои 24 часа и от време на време после си пий от тази вода.
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Ярка птица

• ...
  • Друид
  • *
« Reply #2 on: Декември 10, 2008, 08:11:37 pm »
   За дезинфекция на рани съм я ползвала. Само че, мисля, че водата, получена от престояване на сребърен предмет в нея и тази, която се създава в апарати (йонизира се), са различни по структура - среброто е в различна форма (химията ми куца :)).
   Моя приятелка с нея излекува гнойни рани (по гърдите си, получени в началото на кърменето).

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #3 on: Декември 23, 2008, 11:07:49 pm »
А дали светената вода има същите качества? Нали в сребърни съдове я осветяват, че и молитви й четат?

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #4 on: Декември 24, 2008, 12:42:29 pm »
А дали светената вода има същите качества? Нали в сребърни съдове я осветяват, че и молитви й четат?
Според мен, има. Това, че се освещава в сребърни съдове не е случайно. А молитвата я "структурира", както се казва сега.

Мисля, че на практика всеки може да си направи светена вода, но трябва да са изпълнени някои условия.

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
« Reply #5 on: Декември 24, 2008, 05:58:16 pm »
Оoo, чакаме условията, Моля! :imgh:
Че Дядо Коледа (да, оня същия дядка) ще донесе на три семейства по едно сребърно кюлче :)
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
« Reply #6 on: Декември 25, 2008, 12:24:35 am »
Оoo, чакаме условията, Моля! :imgh:
Че Дядо Коледа (да, оня същия дядка) ще донесе на три семейства по едно сребърно кюлче :)

:yelrotflmao:

условията - водата да е в сребърен съд или вътре в нея да се пусне сребро и да стои поне една нощ, 24 часа още по-добре. след това може да прочетете/произнесете  молитва или положителни формули, държейки потопен във водата сатурновия (средния пръст) на дясната ръка...

освежаващо  :thumbsup: особено сутрин :girl_angel: :img3:
« Last Edit: Декември 25, 2008, 12:27:23 am by Deepinside »
- Rumi

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #7 on: Декември 25, 2008, 11:14:30 am »

... държейки потопен във водата сатурновия (средния пръст) на дясната ръка...

Джойке, ша ма прощаваш, ама мисля, че се кодошиш с нас май. Тва си е направо за беги, беги.

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #8 on: Декември 25, 2008, 01:09:09 pm »
Хадерке, това дето си го цитирала, е на Дийпчо, не на Джойка. :368: :yelrotflmao: :kupa

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #9 on: Декември 25, 2008, 01:54:56 pm »
Оооо, повечко ми дошъл ошава май, ш' ма прощаваш. Дийпчо, горното е за теб.
« Last Edit: Декември 25, 2008, 01:58:11 pm by Hadderahh »

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #10 on: Декември 25, 2008, 02:27:33 pm »
Оооо, повечко ми дошъл ошава май, ш' ма прощаваш. Дийпчо, горното е за теб.
И той сигур е снощен още. Нe се е весвал тъдява. :yelrotflmao:
« Last Edit: Декември 25, 2008, 03:41:01 pm by LOVE & JOY »

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
« Reply #11 on: Декември 25, 2008, 06:54:48 pm »
  ша ма прощаваш, ама мисля, че се кодошиш с нас май. Тва си е направо за беги, беги.

тц, без майтап! (шефа е сериозен  :girl_angel: )

Да кажем, по някой път вие сте в спор, спорите вие кое е по-ценно: среброто ли е по-ценно, или златото е по-ценно. Да допуснем, двама учени хора се спорят. Ако вземете среброто, то има едно свойство, че лекува болезнени състояния. Лекува ги. Ако аз имам някаква болка, ще взема чисто сребро, ще го туря във водата, ще го държа двайсет и четири часа. Ще си вземам по няколко капки от тази вода и веднага неразположението, което имам, ще изчезне. Ако искам да имам някакво разположение, златото носи магнетическа сила, златото дава разположение. Среброто отнема неразположението, среброто се занимава с неразположението на човека. Ако имаш известно неразположение, ти го премахни. Златото ти дава разположение. Ако искаш едно разположение, златото може да ти го даде, но трябва да знаеш как да го вземеш. Как ще извадиш разположението от златото? Аз ви казах как да премахнете неразположението. За да добиете разположението, какво ще направите? Ще ви кажа. Вземете една златна монета, изчистете я хубаво, прекарайте я над големия пръст няколко пъти. Като прекарате златото по пръстите, ще забележите, че се сменя вашето състояние. Вие тия неща ги наричате заблуждения. Онези старите хора винаги носят в кесията си една златна монета. Извади я, погледне я, насърчи се, умът му започне да работи. Направи някаква операция, спечели. Всеки човек, който печели, той е разбрал мисълта.

Искате ли да имате бързи резултати, преди всичко вие трябва да мислите, да чувствате и да постъпвате право. Когато човек изпадне в тежко, в лошо състояние, при което мисълта му се помрачава, чувствата му огрубяват, нека направи следното упражнение: поставяне дланите на ръцете една срещу друга, при което се допират върховете на пръстите. Лявата ръка се тегли по дланта на дясната, до края на китката, след което се изправя в положение на прав ъгъл с дясната ръка, без да се прекъсва движението. Дясната ръка се поставя върху лявата (при това положение и двете ръце са хоризонтално). Сега, дясната ръка се тегли, хлъзга над лявата, до края на средния пръст. Най-после и двете ръце се поставят с дланите си една срещу друга, както при започване на упражнението. Същото упражнение се прави и с дясната ръка. Направите ли това упражнение няколко пъти, всички лоши състояния от вас ще изчезнат. В него се крие известна житейска философия. 

Като давам това упражнение, искам да обърна вниманието ви на следното нещо: хлъзгането, изправянето на ръката и поставянето и върху другата трябва да става без прекъсване. Природата не обича прекъсванията. Всяко прекъсване на движенията води след себе си нарушения, изключения в хармонията на природата. Тия нарушения могат да се изправят, хармонията на природата може да се възстанови, но за това се изисква дълго време. Всеки може да скъса едно въже, но всеки не може да го поправи. Време и майстор се изискват, докато поправят въжето, докато го възстановят в първоначалния му вид. Като правите упражнението ту с дясната, ту с лявата ръка, вие се поляризирате. Ако спазвате правилата, ще видите, че Божествената наука разполага с ред формули, които правилно изнесени, създават големи преобразования в човека. Ако човек прилага тия формули, той лесно ще се подмлади. Това може да стане в един ден, но днес не е време за моментално подмладяване. За всяко нещо в природата има определено време. 

Вие не знаете още да употребявате упражнението, което ви дадох, но достатъчно е в първо време само да го извадите от калъфа. Динамическа сила се крие в пръстите на ръцете! Всеки пръст е свързан с един свят. Значи, десет пръста, това са десет свята. Те са мощни сили, с които трябва да се свържете. Влезете ли във връзка с тях, от пръстите ви ще излиза толкова голяма светлина и сила, че земята ще се разклати. Ако в ума ви няма никакво съмнение, и ако в сърцето и волята ви няма никакво колебание, всичко това може да се постигне. За тази цел вие трябва да работите за Бога. Каквато и работа да започвате, работете я от Любов към Бога. 

Отива един селянин при един княз, който го поканил на трапезата. Селянинът взема по български, без вилушка. Князът започва като него. Умен е този княз. Той не му казва: „Вземи вилушката, нали знаеш какви етикеции съществуват!“, но той веднага оставя вилушката.

Че, по-хубава вилушка от тези пръсти има ли? От този пръст излиза такава енергия, както и от среброто не може да излезе, както и от златото не може да излезе. От този пръст излизат такива работи, каквито и от светлината не може да излязат.

Беинса Дуно

- Rumi

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
« Reply #12 on: Декември 26, 2008, 07:36:17 pm »
може и всички пръсти на двете ръце да се потопят, но съда да е по-голям ( и ръцете да са измити  :106: )
- Rumi

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #13 on: Януари 08, 2009, 05:11:52 pm »
може и всички пръсти на двете ръце да се потопят, но съда да е по-голям ( и ръцете да са измити  :106: )

... а ноктите акуратно изрязани.. :five:

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
« Reply #14 on: Януари 09, 2009, 08:19:24 am »
ама че ме захилихте  :hah: иначе това със сатурновия пръст го пробвах няколко пъти.
А при този вариант - не пиене на колоиден разтвор, а вода, в която е престояло сребро, има ли някакъв риск от предозиране/натрупване/странични ефекти? Защото среброто все пак се натрупва в организма...