Author Topic: Насаждана паника за болестите  (Read 5513 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
Насаждана паника за болестите
« on: Декември 17, 2008, 04:09:46 pm »
Случвало се е да говорим за това, как се насажда паника за смъртоносните болести от масмедиите. Не сме имали обаче нарочна тема.
Тъй като напоследък ми се случи да попадам доста често на такива статии, а даже една ми дойде и на служебния мейл, ми се ще да коментираме проблема с масовото нарочно зомбиране на населението и държането му в страх с цел по-лесна манипулация и управление.

До 2010 г. ракът щял да стане най-смъртоносното заболяване на планетата
А това е, което получих на служебната поща:
Да се подготвим за следващата грипна пандемия

Offline Майя

• Бард
  • **
Re: Насаждана паника за болестите
« Reply #1 on: Декември 17, 2008, 04:23:02 pm »
Хъмммм това си е пълна тъпотия според мен  :policeman: Писарушките на такива статии трябва да ги линчуват на площада!!! Първо за рака - що за глупост е повсеместно разпространяваната информация за тютюнопушенето. Преди много години ми беше паднала една строго секретна информация относно това - от починалите от рак на белите дробове само 2% са ПУШАЧИ!!!! Това съм го коментирала с личната ми лекарка /с нея сме почти неразделни приятелки от години и много обичаме да нищим такива хамави статии/ и тя е на това мнение. Защо обаче се укрива тази информация оставям на вас да си прецените. Ако народа вземе да се гътва от рак, то това ще е причинено от стреса и начина на живот. Сами виждате как е станал стресов живота и напрегнато на работа. Емоциите страдат и се прикриват, което води след себе си стресирани и в последствие туморни клетки. Грозно е, несправедливо е, но е факт. И понеже нещата от година на година стават по-страшни навсякъде, та логично погледнато може и да има нещо такова. Но пък не смятам, че е нужно да се полудяват хората с такива неща - глупаво е!
А за грипа - ми нормално е да си има епидемия. Времето е топло, не могат да измрат вирусите и хората с по-слаб имунитет си изпащат. Ама аман от техните епидемии и глупости. Писнало ми е всяка година да пишат едни и същи неща  :bncry:
Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!...

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #2 on: Декември 17, 2008, 04:42:53 pm »
Майя, как така едни и същи неща... та грипните щамове нали се сменят всяка година? И трябва да се слагат нови ваксини....

Мен ме е срам да виждам писаниците на такива "журналисти". Ама и за тях ще дойде ден...

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #3 on: Декември 17, 2008, 05:03:57 pm »
До 2010 г. онкологичните заболявания ще изпреварят по разпространеност сърдечно-съдовите болести и ще станат най-честата причина за смърт при хората, съобщават експерти от Световната здравна организация (СЗО).

СЗО като ви кажат "Добър ден" , гледайте дали въобще е съмнало.. :policeman:

Offline Майя

• Бард
  • **
« Reply #4 on: Декември 17, 2008, 06:54:41 pm »
Майя, как така едни и същи неща... та грипните щамове нали се сменят всяка година? И трябва да се слагат нови ваксини....

Мен ме е срам да виждам писаниците на такива "журналисти". Ама и за тях ще дойде ден...

Богата, сигурно има различни щамове, но според мен инфото е винаги едно и също само сменят името на щамовете  :grin: Плюс това като се замисля, чак смешно ми става. Ми то светът съществува от милиони години и ако са вярни всички тъпотии дето ги пишат журналистите - ми че то отдавна да се е затрил човешкият род  :368: :368: :368: Естествено, че съществуват вируси - без тях не може за съжаление, но пък такива апокалиптични сцени дето рисуват всяка зима, ми то Стивън Кинг може да си умре от срам  :yelcutelaughA:
Отделно като се замисли човек какво се случва всяка зима - хреми, високи t, кашлици и в общи линии това. Според мен това не е болка за умиралка нали  :90: Хубав билков чай, мед, някой друг парацетамол, положително мислене в големи количества и нещата са наред, че какво му е толкова страшното на това!?  Само плашат народа и създават изкуствена паника, а производителите на лекарства си перат пачангата някъде накъмто Хаваите например  :s045:
Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!...

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #5 on: Декември 18, 2008, 10:41:46 am »
Аз също така се чудя, дали самите журналисти си вярват? И още-дали наистина официално разни организации като СЗО и фармацевтични компании им изпращат къде платени, къде не подобни "жизнено" важни информации, с цел насаждане на паника? ДА не говорим за предаванията по тв, на които съм попадала-всеки път идва края на света с поредния нов грипен щам, спин, туберкулоза и какво ли още не....

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
    • http://community.webshots.com/user/slynchevo_momiche-date
« Reply #6 on: Декември 18, 2008, 03:56:03 pm »
Ха, че къде е това явление мислещ журналист? Не че няма, ама повечето само превеждат материали или цитират информационни агенции, пиар кампании или какво казал едикойси. Плаща се на ред или публикация, все пак. А не на позитивно настроени граждани.
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #7 on: Декември 18, 2008, 04:14:01 pm »
Има и свестни журналисти,но тях ги пребиват по улиците, заливат ги с киселина или в най- добрия случай не им се обръща внимание.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #8 on: Декември 20, 2008, 12:13:48 am »
преди време срещах информация в смисъл че се акцентирало специално на отрицателна информация, щото била по-въздействаща. тоест процеса може да не е вследствие на неинформираност...
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Skarlet

• Stars
  • Бард
  • *
    • http://skarleta.wordpress.com
« Reply #9 on: Декември 21, 2008, 09:53:23 pm »
Някой от вас дали помни аварията в Чернобил?Раковите заболявания наистина се увеличават главоломно,заради радиацията,която едва сега-след 22 години,достига своя апогей.Така че,не знам дали знаете какво коментирате.

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #10 on: Декември 21, 2008, 10:21:57 pm »
Пак се върнах да прочета статията. Какво цели? Масова психоза и чувство за обреченост. На кого служи това? Сами си отговорете. Не носи никаква ценна, градивна информация.
Статия, написана да разчисти пътя на следващата. А тя ще е най- вероятно реклама на вакснина. И малко хора ще си зададат нужните въпроси.

Offline Passiflora

• Друид
  • Усмивка!
« Reply #11 on: Декември 22, 2008, 11:21:52 am »
Нищо ново! Най-добре се манипулират хората със страх.
Даже и не ги прочетох статиите. Извинявайте, но прочета на такива материали винаги ми се е струвало загуба на време и нерви.

Колко по-хубави неща има в нета, които ще разгледам, изслушам и прочета днес.  :yes:

Offline Рени

• Наблюдател
  • *
« Reply #12 on: Февруари 03, 2009, 11:05:32 am »
... от починалите от рак на белите дробове само 2% са ПУШАЧИ!!!!
Не е възможно. Това би означавало, че или цигарите предпазват перфектно от рак на белия дроб (тогава биха могли да се ползват и за лечение), или че пушачите са изчезващ вид (а те по мои наблюдения са около 50% от всички хора).

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #13 on: Февруари 04, 2009, 01:50:27 pm »
Цитат на: Майя в Декември 17, 2008, 04:23:02
... от починалите от рак на белите дробове само 2% са ПУШАЧИ!!!!

Не е възможно. Това би означавало, че или цигарите предпазват перфектно от рак на белия дроб (тогава биха могли да се ползват и за лечение), или че пушачите са изчезващ вид (а те по мои наблюдения са около 50% от всички хора).
Нито едното нито другото, Рени. Проценти не коментирам, но според ГНМ причината за рака на белите дробове не са цигарите. Това, че те повишават риска, е друг въпрос.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #14 on: Февруари 04, 2009, 02:59:03 pm »
Когато чувствата на хората станат противоположни на ума, дойде с тях в едно вътрешно стълкновение, когато мислите на човека станат егоистични, ракът скоро се образува, индивидуализират се клетките, т.е. тези клетки на организма не се подчиняват на общия закон на организма и искат да си образуват един индивидуален живот и да живеят за себе си. И тогава се образуват раковите образувания.

http://novosemeistvo.bg/forums/index.php/topic,230.msg2193.html#msg2193
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi