Author Topic: Силата на осъзнатото сънуване  (Read 27363 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Майя

• Бард
  • **
Силата на осъзнатото сънуване
« on: Февруари 07, 2009, 08:20:15 pm »
Дийпи, по-скоро въпросите ми са към теб  :wave:

обърнах нета наопаки заради един проблем, който не спира да ме трови от доста време насам, но нито дума за това. навсякъде дават тренинги за да се научи човек да сънува осъзнато. Бога ми! защо никъде няма информация за това как да изключваш будното си съзнание от "линията" и да можеш да спиш нормално  :bncry: :bncry: :bncry:
аз сънувам така от много години, но едва наскоро разбрах дефиницията му. това адски много уморява съзнанието ми - сутрин като се събудя обикновено се чувствам напълно изтощена от това - мозъкът ми работи нон стоп 24 часа в денонощието без прекъсване. спя и в същото време напълно осъзнавам че сънувам и съм участник във всичко което става. не съм спала "като труп" от години. не мога  :bncry: съзнанието ми е винаги будно и анализиращо... дали от егн-то вече не зная, но това адски взе да ме тормози... все по-рядко започвам да различавам сънищата си от действителността - в смисъл, че всичко ми е ясно като бял ден, не е някой омотан сън дето не се сещаш нищо... знам, че съм сънувала даденото нещо, но то не се различава от реалността по нищо... съзнанието ми е вече уморено, станах невероятно разсеяна, мислите ми летят на хиляди места, понякога ми говорят а не чувам за какво, защото съзнанието ми е ангажирано например да съзерцавам някаква маргаритка - това ми мирише направо на медитация в движение или сън в будно състояние - просто зяпам и се кефя на цвете, птица или нещо друго и направо мозъка ми се пренася там, а пък човека на среща ми да ми говори като иска  :368:

Дийпи, възможно ли е човек да изключва съзнанието си и да спи нормално поне една нощ в седмицата  :imgwings:  не искам да спра този процес, защото сънищата ми дават много, но това е жестоко да бъде постоянно...
Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!...

Offline Меги

• Бард
  • **
Re: Силата на осъзнатото сънуване
« Reply #1 on: Февруари 07, 2009, 09:55:03 pm »
И аз искам "рецепта"! Омръзна ми да сънувам така - все едно се вкарвам в нов филм след като си легна... Сега е станало още по-лоше заради нощното кърмене - хем спиш на пресекулки, хем всеки път нов филм :cray: По едно време даже хомеопата бях подгонила да ми намери лекарство дето ще ми спре сънищата, щото не се издържеше на тези маратони :shok:

Offline Passiflora

• Друид
  • Усмивка!
« Reply #2 on: Февруари 08, 2009, 12:39:33 am »
Едно време и аз исках по-малко да сънувам, сега от няколко години сънувам изкючително рядко, а доста пъти  дори и не си помня сънищата. Голяма скукааааа  :leukz_nl_bewegende_emoticons_  Така че добре си помислете дали точно това искате.
А преди какви интересни сънища имах ... Ееех!  :2168:     Е имаше и доста кошмари и основно заради тях пожелах да престана да сънувам.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #3 on: Февруари 08, 2009, 01:35:26 am »
според мен може да се работи за това по време на осъзнато сънуване да почиваш съзнателно - тоест - в даден момент осъзнаваш че сънуваш, но в съня решаваш че не просто ще сънуваш, а ще почиваш - примерно по време на осъзнато сънуване може да се посетят различни места на Земята и... извън нея. Насочване волята/намерението си да идете на почивка там където ви харесва и си почивате по време на сън. Може също това време да се използва за медитация или концентрация или мантра-практика - поне да е от полза, а това може да спомогне и за почивката.

други методи :

- сутрин след събуждане на гладно се изпива 1 лъжица студено пресован нерафиниран зехтин, 1 лъжица се изпива преди лягане, като вечерята да не е непосредствено преди лягане, поне час и половина преди лягане да се вечеря.
-15 мин преди зехтина може да се пие чай от лавандула
-преди лягане се измиват краката до коленете с топла вода - пречистване на астрални енергии
-преди "заспиване" - около 5 или повече минути концентрация в точката между веждите за общо хармонизиране
-направете си една възглавничка напълнена с лавандула, мента, маточина, бял равнец, розови листа, жълт кантарион в такова количество че да запълнят възглавничката. (и спите върху нея)
-често мислено произнасяне на утвърждението "Аз имам вътрешен мир"
-и накрая - една сериозна техника - спиране на хода на мислите. През деня (може и преди сън) се стараете за някакво време да не мислите за нищо, но без да заспивате. Ако се появи някоя мисъл, пак се връщате към упражнението - и се стараете постепенно все повече и повече да увеличавате периода на съзнателно "немислене"

общо взето да не се подтиска съзнателното сънуване, а да става все по-хармоничен процеса. При резултати може да споделите:)
Успех! :girl_angel: :106: :thumbsup:
« Last Edit: Февруари 08, 2009, 01:42:06 am by Deepinside »
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Christian

• 1
  • Старши Друид
« Reply #4 on: Февруари 09, 2009, 12:48:48 am »
А с това да се пробва...
Аз лично сьм премахвал кошмари с подобно нещо...
ПравИ непоискано добро.

Offline Майя

• Бард
  • **
« Reply #5 on: Февруари 09, 2009, 07:41:23 am »
Дийп, ще се пробвам с повечето неща, но отсега ти казвам, че олио няма да пия ... ъъъъъъъъ чак ми настръхна козината като си представих вкуса му бъррррр.....

Кристиян, де да бяха кошмари това .... с кошмарите се научих да се справям преди около 6 месеца - вече няма какво да ме тревожи от тази гледна точка  :img3:  ... тук въпроса е друг - все едно в момента в който затвориш очи и не заспиваш ами се пренасяш в друг някакъв интересен свят и после като отвориш очите си си спомняш какво си правил и там и какво правиш и тук - с една дум безкрайна върволица от направени неща, без право на сън на мозъка ти и без право на забрава ....

а тази висулка каква е? много е интересна... прилича ми на вятърен чан  :90:
Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!...

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #6 on: Февруари 09, 2009, 02:38:39 pm »
Това се казва dream catcher. Слага се над леглото.
Не съм го пробвала, но може и да действа, знам ли...

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #7 on: Февруари 09, 2009, 07:02:47 pm »
Christian, хвърли ме в размисъл...  :wondering:  Имам сънохващач от много години, един приятел ми го направи, но никога не съм го ползвала по предназначение... Твоят как го ползваш?? Покриваш ли го през деня??

Offline Меги

• Бард
  • **
« Reply #8 on: Февруари 09, 2009, 08:40:40 pm »
Я, да ме "светнете" откъде тази джаджа - съноприхващач?!?

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #9 on: Февруари 09, 2009, 10:43:15 pm »
Меги, има го в разните му магазинчета от типа на Умбопо, Инке Тинке и подобни. Аз не съм си купувала, затова и незнам колко струва, но едва ли е скъпо.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #10 on: Февруари 09, 2009, 11:36:25 pm »
Хм, я че странна джаджа! Съноприхващач?!? Ама тук, в Бг откъде?

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #11 on: Февруари 10, 2009, 12:26:32 am »
Имам приятел, който ги прави - а и други индиански "джаджи"... Продава ги в някакъв магазин в София май... Има и разни сувенирни, не знам къде ги правят, но са ми много изкуствени, не носят заряд... Не знам на Кристиян какъв е и как го ползва... Както вече казах, никога не ми е хрумвало да го ползвам, но не съм имала кошмари...
Ето тук може да прочетете за сънохващача... http://eaglecircle.org/indexbg/docs/almanach/broj1/dream.html

Offline Passiflora

• Друид
  • Усмивка!
« Reply #13 on: Февруари 11, 2009, 11:23:57 pm »
Този "съноприхващач" е част от сакралната геометрия, а цялата сакрална геометрия е "вплетена" в "Цветето на Живота".
Може да си разпечатате "Цветето на Живота", предполагам, че ще окаже добро въздействие.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #14 on: Февруари 12, 2009, 12:51:34 am »
Този "съноприхващач" е част от сакралната геометрия, а цялата сакрална геометрия е "вплетена" в "Цветето на Живота".
Може да си разпечатате "Цветето на Живота", предполагам, че ще окаже добро въздействие.

силно съм резервиран за твърденията на така наречения "друнвало" и неговите последователи, и имам причини за това.
този "сънохващач" според мен може да е нещо като вид талисман:)
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi