За семейството > Разумни в домакинството

“Нямам нужда от етикет и бутилка, по-добре изглеждам гола”

(1/6) > >>

Hadderahh:
Сетих се, че май не сме обсъждали тук кой каква вода пие.
Аз ползвам филтър за чешмата. Само че напоследък се притеснявам дали заедно с вредните неща, не се неутрализират и някои полезни за организма - напр. магнезий, мед ... за други не се сещам в момента.

feather:
Ние сме с Брита.
Нали само тежките метали се филтрират..? :s045:

Deepinside:

--- Quote from: multimodal on Февруари 11, 2009, 03:27:07 pm ---Ние сме с Брита.

--- End quote ---

също така и газовете и предполагам и варовик ако има.
Но все пак според мен си е за предпочитане чиста изворна вода, и да не е само минерална - примерно до Железница до шосето има една. Може направо с кола да се ходи.

иначе след Бритата хубаво е и със сребро да постои, да се пречисти енергийно

feather:

--- Quote from: Deepinside on Февруари 11, 2009, 06:48:13 pm ---също така и газовете и предполагам и варовик ако има.
Но все пак според мен си е за предпочитане чиста изворна вода, и да не е само минерална - примерно до Железница до шосето има една. Може направо с кола да се ходи.

иначе след Бритата хубаво е и със сребро да постои, да се пречисти енергийно

--- End quote ---
Варовикът е калций под някаква форма, някой да каже дали може да навреди и дали е усвоима.
Нашата Брита е от по-новия модел със сребро, но точно там аз имам резерви.. Идея нямам в какъв вид е това сребро..
Газовете.. надявам се не са по-различни от тези в атмосферата (нямам предвид тази над София :))

Чиста изворна в региона около големита градове едва ли има. Че и към другите източници подхождам със съмнение..
Дали има чиста изворна вода изобщо в България.., Стелт да се произнесе все пак. ;)

Hadderahh:

--- Quote from: multimodal on Февруари 11, 2009, 03:27:07 pm ---

--- End quote ---

Ми знам ли? Още преди време някъде ми беше попаднало, че някои филтри елиминират медта, а тя била от основно значение за човешкия организъм. Вярно, няма как иначе да се премахнат ръжди разни от тръби и прочие, ама...

За изворната вода абсолютно вярно - трябва да ходиш някъде много нависоко да си наливаш (в пластмасови шишета - гадост), което не може да стане на практика. Иначе, това е най-добрия вариант наистина.

Основното при газовете е, че премахват хлора до голяма степен. За други газове не се сещам. А то си зависи и от филтъра де.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Go to full version