Author Topic: Лява или дясна ръка при хиромантията?  (Read 11928 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Вела

• Наблюдател
  • *
  • Щастлива съм
Лява или дясна ръка при хиромантията?
« on: Септември 20, 2008, 12:24:25 am »
Здравейте!
В ученическите ми години за първи път ми попадна книга,която беше нещо като ръководство за гледане на ръка. Беше написана на старобългарски и една съученичка я беше издирила от някъде. Помня още от тогава, че трябва да се гледа за бъдещето на лявата ръка. Но нали лявата ръка е ръката, отразяваща как съдбата ти определя живота, а дясната ръка показва нещата, които ти си променил? На практика всеки човек може да променя живота си и той ще му се случи така, както го е променил. Защо тогава в литературата, която ми е попадала и по - късно се казва, че се гледа на лявата ръка? Имам повърхностни познания по хиромантия и не мога да си отговоря на този въпрос. Ще се радвам, ако някой може да ми обясни.
Тайната на щастието не е в това да стремиш да имаш повече, а да развиеш способността да се наслаждаваш на по-малкото.

Offline Dream

• Stars
  • Старши Друид
  • *
  • Fairy - Cherry Iceglow :)
Re: Лява или дясна ръка при хиромантията?
« Reply #1 on: Септември 21, 2008, 04:27:59 pm »
здравей Велкова,
Винаги трябва да се разглежда и дясната и лявата ръка. Само ако и на двете ръце намираме едно и също, тогава сме уверени, че показанието на ръцете напълно се проявява в характера, способностите и т.н. Общо взето, на лявата ръка са показани - заложбите от рождение или наследствените предразположения, характерните свойства и възможности, а дясната ръка пък показва това, което човек, благодарение на волята си и външните обстоятелства, е направил. Т.е. едното са нашите дадености, а другото реализацията. - понякога обаче се замислям дали при левичарите също е така. 

С това се обяснява често наблюдаваното различие в линиите на дясната и лявата ръка.
Но не само линиите, ще видим, че и отделните пръсти на едната ръка биват по-дълги, а на другата по-къси. Даже формата на пръстите е подхвърлена на колебания.

Offline Вела

• Наблюдател
  • *
  • Щастлива съм
« Reply #2 on: Септември 21, 2008, 05:00:36 pm »
Когато гледаме за минал период би трябвало дясната ръка да отразява по - добре събитията, които са се случили вече. Но когато гледаме за бъдещето нещата пак се случват така, както човекът ги промени, а не точно така, както съдбата ги е предвидила за него. На мен ми се еслучвало за бъдещето да видя съществено различие между двете ръце. По - късно нещата се случиха както бяха на дясната ръка. Просто се чудя ако събитията в живота ни се случват както са очертани на дясната ръка, то тогава има ли смисъл да гадаем за бъдещето по лявата ръка? Освен, за да разберем какво е готвела съдбата за нас.
Тайната на щастието не е в това да стремиш да имаш повече, а да развиеш способността да се наслаждаваш на по-малкото.

Offline Dream

• Stars
  • Старши Друид
  • *
  • Fairy - Cherry Iceglow :)
« Reply #3 on: Септември 21, 2008, 06:39:02 pm »
мисля, че тук вече опираме до неща като свободна воля, направен избор.
Все пак често бъдещето е резултат от миналите ни постпки, понякога направени далеч в миналото, често неусетно за самите нас.
Нормално е и двете ръце да променят линиите си, но това означава, че променяме съдбата си, до толкова, до колкото свободната воля ни позволява това. Аз лично вярвам, че тя е много повече от колкото много автори пишат.
а това, че събитията си ги видяла по дясната ръка, нищо чудно да са резултат от нещо в миналото. А по лявата ръка е по-скоро заложбите. Например: ако на даден човек на лявата ръка е изобразено да стане музикант, но той не е развил този си талант, а работи нещо само заради парите, то тогава дясната ръка ще показва по-точно неговият път, но ако същият този човек се занимава с музикалната си дарба, тогава би трябвало и двете ръце да показват, но лявата ще е по-точна.

Offline Андреана

• Старши Друид
  • Земята не принадлежи на хората. Те й принадлежат
« Reply #4 on: Август 05, 2009, 07:18:16 pm »
здравей Велкова,
Винаги трябва да се разглежда и дясната и лявата ръка. Само ако и на двете ръце намираме едно и също, тогава сме уверени, че показанието на ръцете напълно се проявява в характера, способностите и т.н. Общо взето, на лявата ръка са показани - заложбите от рождение или наследствените предразположения, характерните свойства и възможности, а дясната ръка пък показва това, което човек, благодарение на волята си и външните обстоятелства, е направил. Т.е. едното са нашите дадености, а другото реализацията. - понякога обаче се замислям дали при левичарите също е така.

Левичарка съм, дано помогна  в дилемата. На дясната ми ръка, ясно си личи събитие  което вече е минало,но остави диря в мен, на лявата ми ръка това събитие не е отбелязано.Ако е нужно да бъда по-конкретна,бих го направила, стига да се разбере има ли разлика от това дали си левичар или не.  
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.