Author Topic: Добрите играчки  (Read 25129 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
Добрите играчки
« on: Септември 23, 2008, 01:36:49 pm »
Интересът ми към по-здравословен и природосъобразен живот няма как да бъде пълен, ако не обръщам внимание и на играчките, с които си играят децата ми.
Всички знаем за откровено отровните китайски играчки. Все повече се замислям с какво да играят децата ми.... и докато бях в Словения и Aвстрия преди седмица, попаднах на две много хубави неща.
Едното бе в Словения, където хлътнах в магазинче, продаващо предимно дървени играчки, изцяло боядисани с нетоксични бои. Прищя мис е да изкупя целия магазин - иамше такива хубави играчки, покрай които си спомних нашите от едно време..... За съжаление, са много тежки, та купих няколко малкички играчици.
Обаче във Виена попаднах на играчки, за които бях мярвала някъде (из нета може би) информация - строители, направени от картофено нипесте и боядисани с растителни бои.
Ето им линка - Fischer Tip, a строителчето, което купих е "Deco Box". Не вярвах, че децата ми могат да полудеят толкова много по играчка! Не искат да излизат навън, само и само да си играят с "морското дъно", както си го кръстиха сами. Невроятно е, и съм много доволна от покупката! При следващи командировки ще им попълвам "колекцията".
И е вярно това, което пише на кутията - от 5 до 99 г! И аз си играя с тях до посред нощ....

Споделете за други ваши открития, знания и попадения на хубави детски играчки!
« Last Edit: Септември 23, 2008, 01:43:25 pm by HardRockMum »

Offline mayadob

• Наблюдател
  • *
Re: Добрите играчки
« Reply #1 on: Септември 23, 2008, 02:44:36 pm »
В София има магазин с голям избор от дървени играчки. Казва се Пумпелина и е на входа на парк Гео Милев. Там има и Монтесори занимания за деца.

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #2 on: Септември 23, 2008, 02:55:02 pm »
В София има магазин с голям избор от дървени играчки. Казва се Пумпелина и е на входа на парк Гео Милев. Там има и Монтесори занимания за деца.
Това е чудесно, във Варна обаче още не съм чула за Монтесори занимания, а магазините за играчки са пълни с простотии....

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #3 on: Септември 23, 2008, 08:40:58 pm »
HardRockMum , точно преди няколко дни в "орторексичния клуб"  :) си говорихме за  тези играчки. Произвеждат се за Ikea.

Offline alma

• Наблюдател
  • *
« Reply #4 on: Септември 23, 2008, 09:55:46 pm »
Пумпелина има и е-магазин. Купувал съм от там дървен пъзел, превъзходен.

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #5 on: Септември 24, 2008, 12:30:30 am »
Направо ми останаха очите в тези играчки... Жалко, че не са особено евтини, а ми се иска да ги изкупя всичките...       
http://shop.pumpelina.eu/index.php?cPath=160
http://shop.pumpelina.eu/index.php?cPath=159
http://shop.pumpelina.eu/index.php?cPath=145
http://shop.pumpelina.eu/index.php?cPath=123

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #6 on: Септември 24, 2008, 09:17:22 am »
HardRockMum , точно преди няколко дни в "орторексичния клуб"  :) си говорихме за  тези играчки. Произвеждат се за Ikea.
Изтървала съм, нали нямам още лиценз за орторексичка и не съм приета в клуба.... :373:
stelt77, мерси за линка, интересни са играчките, и в същност не ги намирам много скъпи-само тия на пластове са малко повече, но може би има защо. Само дето аз от интернет още не смея да купувам-изобщо не съм сигурна какво ще получа...Въпреки, че наскоро четох една публикация, свързана с пестенето на енергия, че пазаруването онлайн е препоръчително...сори, ама аз още не съм "дорасла" дотам-докато не пипна, не усетя-не мопга да купя ;D Ако случайно се заблудя с път към Сф, може и да посетя Пумпелината ::)

Offline petrolna_sonda

• hidden
  • Наблюдател
  • *
    • Хороскопче
« Reply #7 on: Септември 24, 2008, 12:23:06 pm »
Останаха ми очите в тези играчки. Мерси за линковете!  :90:

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #8 on: Септември 30, 2008, 12:01:53 pm »
Мойто скорошно откритие Green Toys, направени от рециклирани кофички за кисело мляко.

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #9 on: Октомври 01, 2008, 07:10:03 pm »
Мойто скорошно откритие Green Toys, направени от рециклирани кофички за кисело мляко.
Купувала ли си от тях?Интересни изглеждат, дали ги внасят и тук или да моля приятелката ми да ми прати оттам ???

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #10 on: Октомври 01, 2008, 09:04:26 pm »
За съжаление не ги внасят, така че трябва да молиш приятелката. Аз постъпих по същия начин, имаме комплекта с кофичката.

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #11 on: Октомври 02, 2008, 02:23:52 am »
строители, направени от картофено нипесте и боядисани с растителни бои.
Ето им линка - Fischer Tip, a строителчето, което купих е "Deco Box".
Видеото в сайта им е много приятно, но не разбрах веднъж залепени елементите, могат ли да се разлепват?
В БГ (май в горичка) бяха предложени подобни или същите , аз писах мейл заявка, но отговор не получих.

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #12 on: Октомври 02, 2008, 11:44:42 am »
Видеото в сайта им е много приятно, но не разбрах веднъж залепени елементите, могат ли да се разлепват?
В БГ (май в горичка) бяха предложени подобни или същите , аз писах мейл заявка, но отговор не получих.

Тези, които аз съм гледала, не могат. Или поне в повечето случаи..Не бяха на същата фирма, но на същия принцип и от същия материал.
Тези от линка са от картофено нишесте, има други от царевица.

Някой дава ли ни гаранция, че изходният материал не е ГМО.. :s045:
Прерових целия линк, няма такава информация, което е съмнително. Продължавам да ровя.

Иначе изглеждат  много практични и увличащи Даже и аз бих поиграла. :)

П.П Ето на тези от царевицата ("Happy Mais") например пише, че царевицата не е генномодифицирана.

HappyMais® е екологична игра, направена от  Mater-Bi™, получен от преработката на екологично чиста и генно немодифицирана царевица. Материалът е напълно биологично разтворим, дори и заровен в почвата.

HappyMais® е етична игра, защото за всяка една продадена опаковка, производителя прави дарение на природозащитна фондация, занимаваща се с опазване и защита на големи територии тропически гори. В зависимост от размера на опаковката, от 10 до 250 кв.м биват защитени.
HappyMais® продуктите са сертифицирани и отговарят на изискванията на Европейския съюз за безопасност и качество.
« Last Edit: Октомври 02, 2008, 12:42:25 pm by JOY »

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #13 on: Октомври 03, 2008, 03:55:25 pm »
Някой дава ли ни гаранция, че изходният материал не е ГМО.. :s045:
Прерових целия линк, няма такава информация, което е съмнително. Продължавам да ровя.
За това не се бях замисляла, но ако не се ядат какъв е проблема? Че при тяхното разлагане биха причинили генно модифициране на почвите ли? ???
Можеш да пишеш на производителя, тъкмо на немски да ги питаш ;), да видим какво ще ти отговорят....

Offline notes

• Наблюдател
  • *
« Reply #14 on: Октомври 04, 2008, 10:08:30 pm »
Това е чудесно, във Варна обаче още не съм чула за Монтесори занимания, а магазините за играчки са пълни с простотии....
Във Варна има  Монтесори занимания , но само в Карин дом , а там  по добре е да не ходите  ;)тoва е център за деца със специални нужди , дъщеря ми го посещава ,а иначе ,хубави дървени  пъзели и играчки , съм купувала от книжарницата на Varna mall  :hb: