Author Topic: Добрите играчки  (Read 24401 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
Re: Добрите играчки
« Reply #15 on: Октомври 06, 2008, 12:44:41 pm »
Да, Карин дом изобщо не стои на дневен ред в случая

Offline OMega

• Центрирана
  • hidden
  • Старши Друид
« Reply #16 on: Октомври 26, 2008, 11:19:31 pm »
Каня се да купувам утре такива играчки.Пише,че са от растително нишесте,ама дали е ГМ не знам, и са изпитани за токсични вещества.
"Вземи най-хубавото от изтичащото време, живей в настоящия миг и най-ясно от всички ще прозреш мъдростта. Ако погледът ти е замъглен от света на миналото и от света на бъдещето, вече не живееш във вечността, а в ограничения свят. Затова бъди тук и сега."

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
  • Believe in something Better!
« Reply #17 on: Октомври 27, 2008, 09:52:14 am »
Oт моите наблюдения с дребката,установих,че не  е толкова важно детето да си играе с играчки непрекъснато.Сигурно децата ,на тези от вас,които са по-големички вече,знаят за какво точно говоря.Децата обичат да ни имитират от много ранна вазраст,това изглeжда става във даден етап от тяхното развитие.Затова и трябва да бъдем много внимателни какъв модел ще бъдем за тях.После да не се чудим и вайкаме защо така били направили. За това,понякога е по-добре да отделим някоя и друга минутка в повче за децата,отколкото да преглеждаме поредното лъскаво клюкарско списание със празен поглед.
Та да си дойдем на думата за играчките.Ето едни прости и лесно изпълними занимания,за които дори не трябва да похарчите и един лев,а резултатите са поразителни.Показвам на бебка как се отварят и затварят вратите на шкафовете/вместо да се чудите с какви връзки за обувки да ги връзвате,че да не пипало детето там/,като ги държа за дръжките.Това го правя бано и безшумнно няколко пъти,та да може да разбере как точно става и че вратите не се блъскат.Ако все пак някога ги заблъска,вместо веднага да сбърча вежди и да викам истерично,отивам при нея и и обясняавам спокойно и пак показвам наново.Както е казано,"Повторението е майка на знанието",а тя гледа умно с големите очи.Междудругото махнала съм всички неща от долните шкафове,до които бебка не е желателно да се докопва.Също така единят шкаф съм го освободила само за нейни посуди,памучни салфетки.Така че,като дойде време за закуска,обяд вечеря ,я помолвам да си вземе салфетка,давам и вилица или лъжица и тя гордо се запътва към масата за хранене.
Показвам как се светка и гаси ламбата.Показвам как да си бърше ръцете с кърпата и после пак да я оставя на място.Показвам как да си облича и съблича якето,обувките т.н.Също така как  да си сервира и отсервира,после как да си почисти след себе си.Давам и да счупи яйцето и после да го обели.Да нареже банан с  малко ножче.Моля я да ми подава покупките от пазара,да ги приберм в хладилника.Показвам и как да полива цветята.Пускаме пералня.Също така можете да вземете празно бурканче,с по-големи дупки на капачето.Дайте на детето малки сламки или спагети, или пръчици,каквото можете да измислите и покажете на детето как да ги пуска през дупчиците в бурканчето.Това е едно от любимите занимания за концентрация и координация.Списъкът може да продължава до безкрай.Просто се огледайте около вас и ще се учудите колко много неща можете да научите едно малко създание,което е готово да преоткрива света всяка минутка и да се чувства полезно,гордо,важно,пълноценно ,с това колко много е помогнало на мама.Никога не заповядвам ,а я помолвам учтиво дали би помогнала на мама,а тя с охота се съгласявя,като чели само това и е чакала.Имайте впредвид,че не само показвам,ами след това я оставям тя сама да направи дадената задача.Не се намесвам,дори и да не се справя,чак когато ме повика,тогава и помагам.Никога не заповядвам,а я помолвам учтиво.Трябва само малко повечко търпение,спокойствие и силна храна :essen2:
Еми така значи,ако толкова много ви е харесала някоя играчка следващия път и се чудите как да си я закупите,отворете си това писание и приложете някое безплатно занимание. :a106:
П.С.Забравих само да спомена,че бебата е на 1г8м
« Last Edit: Октомври 27, 2008, 09:58:26 am by Zvezdi4ka »
Breath,Believe,Receive-It's all Happening!

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #18 on: Октомври 31, 2008, 02:33:50 am »
....Така че,като дойде време за закуска,обяд вечеря ,я помолвам да си вземе салфетка,давам и вилица или лъжица и тя гордо се запътва към масата за хранене.
.....
П.С.Забравих само да спомена,че бебата е на 1г8м

Звездичке, все се каня да те питам какво следва нататък? Как се храни самичка? Къде и откога? Би ли пуснала нова тема, за да разкажеш?

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #19 on: Ноември 14, 2008, 02:45:51 pm »
Звездичка, чакаме те да разкажеш.
И тук да попитам - препоръчайте ми сравнително безопасна кукла-бебе. Ако може да е без дупка в устата за биберон :)

Offline OMega

• Центрирана
  • hidden
  • Старши Друид
« Reply #20 on: Ноември 15, 2008, 12:01:56 pm »
zvezdi4ka,по тази книга ли действа6?Страхотна е!
"Вземи най-хубавото от изтичащото време, живей в настоящия миг и най-ясно от всички ще прозреш мъдростта. Ако погледът ти е замъглен от света на миналото и от света на бъдещето, вече не живееш във вечността, а в ограничения свят. Затова бъди тук и сега."

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
    • http://community.webshots.com/user/slynchevo_momiche-date
« Reply #21 on: Ноември 21, 2008, 08:53:25 am »
Звездичке, благодаря за чудесните идеи :) въпреки, че дъщеря ми е много по-голяма, започнах да прилагам някои от идеите ти.

Я да питам - играчките от рециклирана пластмаса миришат ли на нещо? Питах наши доставчици на опаковки, дали може нещо да се направи от рециклирана пластмаса, поне чувалите. Според двамата, миришели страшно неприятно. Очаквам другия път да ми донесат мостра...
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #22 on: Ноември 23, 2008, 09:21:18 pm »
Облаче, аз имам такива играчки - не миришат на абсолютно нищо. А от къде тази миризма?

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
    • http://community.webshots.com/user/slynchevo_momiche-date
« Reply #23 on: Ноември 24, 2008, 02:59:46 pm »
Нямам си понятие. Трябва да разпитам. Но става дума за фирма, която предлага чували рани, и друга, за опаковки за косметика. Втората преди време продавала шишета в рециклирани чували, всичко замирисвало. Само го преразказвам, не съм била свидетел. Но отношението и на двете фирми към въпроса ми: "можем ли да заменим някоя от опаковките с такава от рециклирана пластмаса" е много показателно. За жалост.
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
« Reply #24 on: Декември 03, 2008, 07:08:16 am »
zvezdi4ka,по тази книга ли действа6?Страхотна е!

ОМега,да ти кажа честно малко съм скарана с родната литература,тъй като живея зад граница.Тази книжка изглежда интересна,може и да си порачам да ми я изпратят.
Значи ние общо взето действаме по един по-нетрадиционен метод на възпитание,а именно по Монтесори.Знам,че има много привърженици на Валдopфската педагогика тук,затуй и не искам да навлизам в подробности.Само да кажа,че когато за първи път се сблъсках с този метод на възпитание,много живо ме заинтригува и намерих много смисъл в него.Затова и започнах усилено проучване на този вид училища.В момента дъщеричката ми посещава такова училище,а книгите,по които се ръководя са:"Montessori from the start"/започнах първо с нея/,после "How To Raise An Amazing Child The Montessori Way","Teаch me to do it MYSELF" и други.Но не смятам,че трябва да си Монтесори привърженик,за да измислиш някое практично занимание за малчуганите.Аз например съм си измислила мои,както казах и преди,огледай се около себе си и ще се изненадаш колко много занимания можшеш да изобретиш.Всеизветно е,че майката е с неограничени и неизчерпаеми енергиини запаси и въображение.   :imgdj: поне,докато си легне цялото домочадие :stars:
Успех!

P.S.Емотиконките са просто Върховни! :hb:
« Last Edit: Декември 03, 2008, 07:15:02 am by Zvezdi4ka »

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
« Reply #25 on: Декември 03, 2008, 07:24:00 am »

Я да питам - играчките от рециклирана пластмаса миришат ли на нещо? Питах наши доставчици на опаковки, дали може нещо да се направи от рециклирана пластмаса, поне чувалите. Според двамата, миришели страшно неприятно. Очаквам другия път да ми донесат мостра...

Сребърен Облак,както Hadderahh каза,не миришат на нищо.И аз нямам идея откъде тия миризми... :s045:

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #26 on: Декември 03, 2008, 02:57:57 pm »
Zvezdi4ka, всичко което си описала сме го правили в една или друга форма. Но моите деца са по-големи и имат нужда да си играят с играчки, да конструират, да създават, да рисуват, да играят ролеви игри и "на ужким", не само с истински предмети.... та темата ми беше в този ред на мисли.
Иначе много ги занимавам с природни материали, като нещо най-нетоксично и природо съобразно, ако мога така да се изразя.

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
« Reply #27 on: Декември 03, 2008, 09:29:15 pm »
Zvezdi4ka, всичко което си описала сме го правили в една или друга форма. Но моите деца са по-големи и имат нужда да си играят с играчки, да конструират, да създават, да рисуват, да играят ролеви игри и "на ужким", не само с истински предмети.... та темата ми беше в този ред на мисли.
Иначе много ги занимавам с природни материали, като нещо най-нетоксично и природо съобразно, ако мога така да се изразя.

Съжалявам за недоразумението.Просто не става въпрос за възрасттовата граница,затова реших да споделя от собствен опит.Понеже ние в момента сме на такъв етап от развитието,че играчките не ги поглеждаме,затова трябва да се измайсторяват други занимания за да задоволяваме детския интерес и любознателност.
Иначе съм напълно съгласна с теб!С различните възрасти ,идват и различни интереси. :56:

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #28 on: Декември 07, 2008, 02:16:21 pm »
В магазините на Genezis са пуснали страхотни играчки на френската фирма Djeco. За жалост, официалният им сайт за повече подробности е "under construction". За по-малките има дървени играчки, твърдят, че са боядисани с безвредни бои. Аз определено се лепнах на игрите за по-големи, които са уникални - боядисване с пясък, оцветяване на рисунки за витражи, разкошни пъзели, дървени магнити, мозайки, дървен сервиз за чай, комплект за пикник, игри с карти, оригами, водни боички ... абе много неща, повечето са в раздел "arts & crafts".

Цените са повече от приятни. Например, комплектът за рисуване с пясък, витражите, едни рисунки с печати - всичките по около 20 лева едното.

Рисуване с пясък

Рисуване с печати

Оригами

« Last Edit: Декември 07, 2008, 03:04:25 pm by Hadderahh »

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #29 on: Декември 07, 2008, 02:46:11 pm »

В магазините на Genezis ...
Това с печатчетата много ми хареса. :2136:
Дървеният сервиз за чай също звучи добре.

Аз съм купувала за дребната подобно нещо на "рисуване с пясък" , но е с брокат и все не смея да и го дам . Отлепят се едни листчета и отгоре се насипва броката.