Author Topic: Добрите играчки  (Read 24884 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Ярка птица

• ...
  • Друид
  • *
Re: Добрите играчки
« Reply #30 on: Декември 07, 2008, 02:52:25 pm »
   Ах, останаха ми очите в тези игри с картофено нишесте! Омега, купи ли на БиоПлей и как са цените в сравнение с ФишерТип? Вторите не ми се виждат скъпи. Само че, моята щерка ще почака, че е още малка. От Икеа и купих дървено влакче с магнити и много се зарадвах, когато видях "Произведено в България", само че там, май, не ги продават, все още.

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #31 on: Декември 07, 2008, 03:03:08 pm »
Аз съм купувала за дребната подобно нещо на "рисуване с пясък" , но е с брокат и все не смея да и го дам . Отлепят се едни листчета и отгоре се насипва броката.

Същото е, но с пясък. Тези формички, които се отлепят са номерирани за различните цветове - отлепяш, посипваш с пясъка отгоре, после го изсипваш през една дупчица в кутията и след това посипваш следващия цвят, и така..

А това с печатчетата... ах, другия път ще си купя за себе си. Направо ме засърбяха ръцете.

Offline OMega

• Центрирана
  • hidden
  • Старши Друид
« Reply #32 on: Декември 07, 2008, 10:08:01 pm »
Анна,купих ги,бяха към 8 веро пакета.Рязахме,мокрихме,лепихме....Накрая оба4е на моя 4овек му омръзнаха и ги разпиля из стаята,та след като ги събрахме,ги скрих.Ще ги изкарам отново след време. Мири6ат на цареви4ни пръ4ици.
"Вземи най-хубавото от изтичащото време, живей в настоящия миг и най-ясно от всички ще прозреш мъдростта. Ако погледът ти е замъглен от света на миналото и от света на бъдещето, вече не живееш във вечността, а в ограничения свят. Затова бъди тук и сега."

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #33 on: Декември 07, 2008, 10:52:55 pm »
   От Икеа и купих дървено влакче с магнити и много се зарадвах, когато видях "Произведено в България", само че там, май, не ги продават, все още.

Правят ги в нашия град - и аз купих на малкия, но магнити има само на вагончетата и локомотивчетата - предполагам за едни и същи говорим??? Тук даже са по-евтини, но ги има само в един магазин... Има различни комплекти, които могат да се напасват...

Offline HardRockMum

• hidden
  • Друид
« Reply #34 on: Декември 08, 2008, 01:27:47 pm »
В магазините на Genezis са пуснали страхотни играчки на френската фирма Djeco.
Hadderahh, много ми харесаха тези идеи.
Някой има ли инфо из Варна къде могат да се намерят? И дали има изобщо такъв магазин тук?

Докато си пиша и получавам от приятелка мейл с този адрес, където се оказва има играчки на въпросната фирма. На всичкото отгоре изглеждат и зелено ориентирани като че ли ...... Само дето не видях никъде пясък за рисуване, а той много ми допадна като особено подходящ за моята щерка. Ще взема да им пиша.
« Last Edit: Декември 08, 2008, 01:48:13 pm by HardRockMum »

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #35 on: Декември 08, 2008, 02:06:32 pm »
HardRockMum, проверих във фирмения сайт на Genezis - имат магазини само в София за жалост. Дори играчките ги няма там, те продават предимно неща за бита.

Това за био изложението го бях забравила, супер, че постна този сайт - пише, че ще участват. От 8 до 12.12.2008 в Бизнес парка. Ето инфо от Горичка.

От сайта, който си дала, мен ме впечатли ветрогенератора

« Last Edit: Декември 08, 2008, 02:47:54 pm by Hadderahh »

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #36 on: Декември 08, 2008, 02:22:16 pm »
Ей тази къща също ме изкефи. Сетих се за богата и нейната къща от кашон, само че аз съм доста нескопосана за такива работи, та се възползвам наготово.

« Last Edit: Декември 08, 2008, 02:48:19 pm by Hadderahh »

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #37 on: Декември 08, 2008, 04:19:35 pm »
 :thumbsup:
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #38 on: Декември 08, 2008, 05:46:49 pm »
Още една яка зелена играчка - комплект екологична батерия.

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #39 on: Декември 29, 2008, 06:36:27 pm »
Попаднах случайно на този сайт:

http://nisatoys.eu/

Жалко, че не ги видях по- рано. Някой купувал ли е играчки от тази фирма?

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #40 on: Декември 30, 2008, 01:11:42 am »
Много интересни играчки, но се чудя защо няма никакво инфо в сайта за фирмата, която ги произвежда и къде в България могат да се купят...    :wondering:

Открих ето това за фирмата.....

Company Name: Nisa
Company Profile: Our company located in Bulgaria ,we manufacture high quality wooden toys and wooden souvenirs by beech wood. Looking for business partners distributors/importers on wooden toys.
Address: Reka Osam Str.1
City: Petrich
State:
Country or areas: Bulgaria

« Last Edit: Декември 30, 2008, 01:43:16 am by LOVE & JOY »

Offline shivani

• Бард
  • **
« Reply #41 on: Декември 30, 2008, 12:56:17 pm »
ето още хубави  магазини за играчки:

Царството на дървените играчки:
http://www.darveniigrachki.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=42&Itemid=27

а в тойтаун има раздел дървени играчки:
http://www.toytownbg.com/?toy=10.2.50.0

знаете ли този сайт, кроки тойс:
http://www.krokitoys.com

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #42 on: Януари 08, 2009, 06:07:50 pm »
Много полезни линкове с много интересни играчки, благодаря ви! :hb:
А с какво сте занимавали децата си, като са били на 6 месеца? Все си мисля, че има какво друго да правим, освен да играем гимнастика, да си правим масажи, да пеем песнички и да си говорим...Ама не ми хрумва, пусто :48:

Offline Меги

• Бард
  • **
« Reply #43 on: Януари 08, 2009, 07:29:18 pm »
Евридика, ние сега много се забавляваме с кутии и чанти - вътре по-малки кутийки и други неща - макари с конци - чантите някъде закачени, да е по-интересно - интересно му да отваря кутиите и да изследва съдържанието, да ги затваря и обръща.... такива неща

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #44 on: Януари 08, 2009, 11:59:27 pm »
Евридика, дървени лъжици, чукало за чесън (с миризмата) , лопатки, купички за храна, твърди зеленчуци (морков, зеле, дори ряпа давах, краставица -докато не отхапе ) сега не си ги спомням, но всичко БЕЗ ПВЦ, БОЯ, ХИМИЧЕСКИ МИРИС, ВКУС И ДРЕБНИ ЧАСТИ.  И без китайски играчки. И без стари играчки (от твоето детство).

справка - книгата Мамо не ми купувай това  :img61: