Author Topic: Добрите играчки  (Read 24893 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
Re: Добрите играчки
« Reply #45 on: Януари 09, 2009, 04:21:53 pm »
Богата, Меги, благодаря!
Аз не си спомням какви играчки съм имала, освен разни плюшки...Още си пазя един мечок оттогава, доста е опърпан, милият :love021:
А защо да не давам играчките от моето детство, нищо, че не ги пазя вече?

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #46 on: Януари 10, 2009, 01:05:45 am »
Извини ме, пропуснала съм причината, а тя е отвратително прозаична - токсични са.
Първо, защото тогава не се е знаело кое е токсично, второ - и за което са знаели, не е имало контрол. А третото е , със времето пластмасите и боите стареят и токсините мигрират на повърхността  и с всяко пипане преминават през кожата на нежните бебешки и детски ръце. А най-ужасното е ако ги лапат или ядат с неизмити със сапун ръце.

Аз се засилих и скъсах емоционално от раз с всичко, освен плетените и шити дрехи за кукли, с надеждата да намеря кукла за тях... И дървените като компромис, макар че боите са отврат ярки и със сигурност имат олово и други отрови.

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #47 on: Януари 10, 2009, 09:00:50 am »
Честно, мислех си, че тази работа с токсините и пластмасите в играчките и вредното им влияние върху децата е too overrated, но ти ме накара да се замисля пак  :hb:
Положението никак не изглежда безобидно :)
Вчера го пробвах моя син с кутии с орехчета вътре, но изобщо не го впечатлиха :) Днес ще му дам хаванчето за чесън и чукалото (и двете дървени), да видим дали и как ще се забавлява :)

Offline shivani

• Бард
  • **
« Reply #48 on: Януари 10, 2009, 01:36:09 pm »
 на това попаднах днес:
цитат:
"Ако имаме високи изисквания към играчките, с които играят деца ни,

ще възпитаме поколение с високи изисквания към околния свят".

ето го и сайтът:
http://www.e-prettythings.com/eshop/index.php?categoryID=171

:bye2:

Offline Hadderahh

• ECOcentric
  • hidden
  • Приор
« Reply #49 on: Януари 11, 2009, 06:20:43 pm »
Евридик@, в една друга тема точно това коментирахме - защо поколението от 80-те и нататък години расте толкова едро и пубертетът настъпва много по-рано. Вярно е, говорим си без конкретна информация и статистика, но като основен виновник за това се смятат от една страна наблъсканите с хормони на растежа животни, с които се храним, и от втора - пластмасите, и по-точно фталатите, които се съдържат в тях, а и в 90% от козметиката. Фталатите имат естрогеноподобно действие върху човешкия организъм. Потърси си повечко информация и виж, че хич не е пресилено.

Ако бебето ти е на 6 месеца, то все още няма добре координирани движения и може да се цапне с някой дървен предмет или играчка. Имай го предвид и бъди нащрек :) По-меките предмети и играчки са за предпочитане.
« Last Edit: Януари 11, 2009, 06:29:33 pm by Hadderahh »

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #50 on: Януари 12, 2009, 12:24:27 pm »
Hadderah, да, като му давам дървени играчки, наистина го следя какво прави с тях, защото само ги размахва не особено координирано :) И ги лапа, разбира се!
Иначе плюшки му давам засега, едни парцалени човечета също...И песнички и работа с ръчички и крачета заедно с мама :)

Offline Ярка птица

• ...
  • Друид
  • *
« Reply #51 on: Февруари 21, 2009, 09:34:01 pm »
   Мога само да похваля "царевичните пръчици"! И така хубаво ухаят, че едвам се сдържам да не ги изям. 100% разградими са в био-боклука, но как да изхвърлиш такива красоти:

Offline Zvezdi4ka

• Бард
  • **
  • Believe in something Better!
« Reply #52 on: Февруари 22, 2009, 06:58:59 am »
   Мога само да похваля "царевичните пръчици"! И така хубаво ухаят, че едвам се сдържам да не ги изям. 100% разградими са в био-боклука, но как да изхвърлиш такива красоти:
много са сладурски
Breath,Believe,Receive-It's all Happening!

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #53 on: Февруари 23, 2009, 08:59:56 pm »
:imgh: Анна, не ги изхвърляй! Би било жалко..

Offline Ярка птица

• ...
  • Друид
  • *
« Reply #54 on: Февруари 23, 2009, 10:41:29 pm »
   Събираме ги в една кутия и си играем с тях. :)
   За малко по-големи деца от моето са много подходящи
(засега тя само се учи да ги нарязва с ножче според
необходимия размер, а аз се забавлявам като дете) -
поддават се много лесно на моделиране, техниката е интересна
и дава поле за изява на фантазията. :) И, естествено, е креативно.

Offline NisaToys

• Наблюдател
  • *
« Reply #55 on: Март 02, 2009, 07:55:09 pm »
www.nisatoys.eu
Здарвейте,
Ние сме производител на игарчките за които е споменато в коментарите.
Фирмата се намира в гр.Петрич и от 20 години произвеждаме екологични дървени
играчки които продаваме в Европа, Америка и сега в България.
За покупки можете директно да си поръчате от сайта www.nisatoys.eu
Доставката се осъществява с куриер и се заплашта при получаване на стоката.
тел:0745 20185
Мобилен:0899 660739

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #56 on: Март 05, 2009, 09:54:13 am »
Ниса, точно тези дни разгледах обстойно ваш щанд и приятно се изненадах , че сте писали тук!
(нищо не си купихме, защото вече имаме подобни играчки от другите български производители. Харесахме каручка с 2 кончета, но я няма в сайта ви ?)

Имам малко въпроси. Надявам се да ми отговорите, макар и да не са точно към вас.
Защо в България не се произвеждат от по-високия клас дървени играчки? Вносните са с обли ръбове, с по-приятна естетика, с по-актуални теми, с дребни детайли... Цената им съответства на високата степен на сложност. Не е ли добре за вас да навлезете в тази област на дървените играчки?

А и защо всички бг производители имат предимно камионести играчки, а за момиченца само люлка, креватче за кукли и .... това е. Мисля, че всичко може да се направи от дърво, вместо от гадно китайско ПВЦ.

Успех във вашата дейност! Аз лично ви подкрепям 100% , каквото и да направите, ако е от дърво и сертифицирани, безвредни бои.

Offline богата

• hidden
  • Старши Друид
« Reply #57 on: Април 03, 2009, 01:42:14 am »
Ние нямаме играчки за баня от ПВЦ и се оказа, че с коркови тапи пада чудна игра. С половинки черупки от орех + всякакви дървени парчета... Каничката ни за баня е от прах за пране, от полипропилен.