Author Topic: Преодоляване на тютюнопушенето  (Read 11988 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Ал

• Наблюдател
  • *
    • Личен блог
Преодоляване на тютюнопушенето
« on: Септември 10, 2008, 12:53:17 pm »
Сега ако някой от този форум ми каже как да откажа цигарите без да нанеса невъобразими щети върху психиката ми, и без евентуално да се получи някакъв ГНМ конфликт... ще бъда много благодарна! :)))))))))))

Мерси за редакцията  8)
« Last Edit: Септември 10, 2008, 12:59:57 pm by Ал »
"They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety" Benjamin Franklin

"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност" Бенджамин Франклин

Offline Ал

• Наблюдател
  • *
    • Личен блог
Re: Преодоляване на тютюнопушенето
« Reply #1 on: Септември 10, 2008, 01:06:08 pm »
Всъщност нека сама да си отговоря  ;D
Един колега отказа цигарите след 40 годишен цигарен стаж. Ходи човека на иглотерапия - няколко курса му бодат игли в зоната около ушите и той взе че наистина отказа цигарите, не му се пуши и се чувства много добре. Курсът струва 500 лева. Не съм го питала повече поради една много проста причина - на мен ми харесва да пуша  :-[ Обичам сутрин да пуша с кафето, обичам да пуша след ядене, обичам да пуша докато си пия биричка... И някак си, дори и тази иглотерапия да помогне, ще ми липсва да си пафкам...
Но ако искате мога да поразпитам за информация - къде е ходил и подробности...

И все пак приемам идеи!  ::)
"They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety" Benjamin Franklin

"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност" Бенджамин Франклин

Offline petrolna_sonda

• hidden
  • Наблюдател
  • *
    • Хороскопче
« Reply #2 on: Септември 10, 2008, 01:08:21 pm »
За отвара от овес четох в една руска книга - правела се от пресен овес и се пиела винаги, когато ти се допуши. Аз не съм пробвала, защото щях да пия по цистерна на ден, но авторката твърди, че отказала сина си по този начин.

Не знам обаче как се отказва овесът след това.  ;D

Offline AFRODITA

• hidden
  • Бард
  • **
« Reply #3 on: Септември 10, 2008, 01:15:51 pm »
Ако това ще ти помогне мен ме отказаха децата ;D т.е. факта, че се родиха.
После само като си помислех, че устата ми ще вони гадно, ще се задъхвам като се опитам да дишам, че няма да имам съвест да си целуна детето с воняща уста и да го прегърна с миришещи ръце :-X
Достатъчно гадно ли го написах за да те накарам да се замислиш ;D?
Иначе смятам, че човек трябва да има достатъчно воля, без да си дава парите напразно и ще успее само докато ги хвърли в коша.
Така спрях и да пия кафе! Пушех защото ми харесваше, не че изпитвах някаква зависимост!
За да ги спреш, просто трябва да забравиш за тях!
Този, който не използва ума си и не се бори за свободата си, не усеща липсата й!

Offline feather

• hidden
  • Приор
  • Орторексията - орторексична, дело на всеки! :)
« Reply #4 on: Септември 10, 2008, 01:23:52 pm »
И аз съм като тебе, нямам мотивация още.
Иначе няма проблем да се заинатя и да спра да пуша, имам опит с това. Зависимостта чисто физически е преодолима.

Ако можех да заспя и като се събудя да забравя, че някога изобщо съм пушила..  ;)
"Great ideas often receive violent opposition from mediocre minds" Einstein

ВАКСИНИТЕ - ИНФОРМИРАН ИЗБОР! 

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #5 on: Септември 10, 2008, 01:24:28 pm »
 ::)

По въпроса може да се работи!

Чрез никотина се влияе на нервната система, но паралелно с това се получават различни неблагоприятни последствия, които накратко искам да опиша:
1. затрудняване на правилното дишане (увреждане на белите дробове и запушване на порите на тялото)
2. токсикация на организма
3. Нарушаване на синхрона между ритъма на дишане и ритъма на сърцето, което може да доведе до подсъзнателен страх
4. усложнения в социален план

1. , 2. и 3. също така може да имат като следствие нарушение на правилния процес на мислене (белите дробове имат връзка с процесите на мислене и чувстване)

Като мерки, които може да се вземат:
- различни методи за пречистване на организма (с цел намаляване на съдържанието на никотин и преодоляване на никотиновата зависимост) - гладуване, плодови диети, пиене на гореща вода, изкачване на планински върхове.
- интензивно прилагане на методи за намаляване на стреса и нервното напрежение, което можа да премахне причината за необходимост от повлияване с никотин.
I. ЧЕСТO И ИНТЕНЗИВНO мислено произнасяне на положителни утвърждения
"Аз имам вътрешени мир", "Ще се подобри положението ми", "Ще оздравея"
II. Упражнения за дълбоко дишане, които също действат пречистващо и успокояващо
III. Билкови продукти и добавки, които може да спомогнат за нервната система и намаляване на стреса.
IV. мокса - нагряване на акупунктурни точки с тлееща пелинова пури
V. допиране на гърба до здраво и голямо широколистно дърво -ясен, дъб, др. (около 10-15 минути)

може да обсъдим и други методи.
« Last Edit: Септември 10, 2008, 01:26:01 pm by Deepinside »
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Ал

• Наблюдател
  • *
    • Личен блог
« Reply #6 on: Септември 10, 2008, 01:28:58 pm »
Ауу, страхотно! Тези последните ще ги приложа непременно. Установила съм, че когато ходя на Витоша не ми се пуши! Мога да ходя цял цен, да катеря баирите и въобще не се сещам за цигари! Дори като се сетя и запаля цигара ми е гадно някак си...
Да вземем да се преселим на Витоша, хич няма да ни е зле...  8)

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #7 on: Септември 10, 2008, 01:44:50 pm »
мисля, че Рейки-терапия също може да помогне
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline redstar

• Наблюдател
  • *
« Reply #8 on: Септември 10, 2008, 01:48:58 pm »
Сега ако някой от този форум ми каже как да откажа цигарите без да нанеса невъобразими щети върху психиката ми, и без евентуално да се получи някакъв ГНМ конфликт... ще бъда много благодарна! :)))))))))))

Мерси за редакцията  8)
Аз ги отказах от раз! Иначе не става.  Наистина съм пробвала да ги отказвам постепенно, но главата на змея трябва да се отсече от раз. :D
Знаеш ли къде е проблема на хората, когато спрат за малко цигарите?  Вътре в тях.

Ако по време на периода в който си спряла да пушиш, видиш пушачи около тебе и си мислиш" Ау, блазе им. Как ми се иска сега  да си дръпна поне веднъж..." няма да ги откажеш. Гарнтирам ти!

Но ако реагираш така :" Оле , горките хора!  Представям си как изглеждат белите им дробчета. :-\ Уф, жал ми е за тях! Колко съм била глупаа да гълтам тази  ОТРОВА!!!"  и наистина го мислиш...то смятай, че вече си ги отказала.  ;)
« Last Edit: Септември 10, 2008, 01:51:26 pm by redstar »

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #9 on: Септември 10, 2008, 02:55:45 pm »
И аз ги отказах от раз... Така ми хрумна един ден, но причините на Афро определено са добри...  ;D

П.С. проба, проба - едно, две, три
« Last Edit: Ноември 20, 2008, 09:28:31 pm by stelt77 »

Offline LOVE & JOY

• Модератор
  • Приор
  • ще наредя пасианса
« Reply #10 on: Септември 10, 2008, 04:54:05 pm »
Най- важна е мотивацията. Без нея шансовете, да ги спреш наистина , са малки.
И аз като AFRODITA, не исках да му воня на детето... но имаше и други стимули покрай това. Исках промяна, истинска, не просто някаква, половинчата.
Спрях ги от раз, без никакви подпомагащи средства, но най- важното е, че спирането стана най- вече от главата. Трябва да кажа, че бях доста пристрастена и пушех най- силните цигари.

Всички знаем, че цигарите са вредни и могат да се извадят много статии, доказващи това.
Това , което рядко се казва, е :

Цигарите:

*силно увреждат седмата чакра. / Надявам се, да не съм си я увредила безвъзвратно :(  )
*прекъсват връзката с духовния свят

Иначе ако не бях ги спряла така, бих пробвала су- джок и мокса.

Ал, забележи, кога не ти се пуши и генерирай повече такива ситуации: примерно на мен не ми се пушеше, след като съм яла плодове, особено ябълки, ако съм някъде сред природата и т.н.

« Last Edit: Септември 10, 2008, 05:15:43 pm by JOY »

Offline Dream

• Stars
  • Старши Друид
  • *
  • Fairy - Cherry Iceglow :)
« Reply #11 on: Септември 10, 2008, 10:50:03 pm »
Ал, забележи, кога не ти се пуши и генерирай повече такива ситуации: примерно на мен не ми се пушеше, след като съм яла плодове, особено ябълки, ако съм някъде сред природата и т.н.

и най-вече пред компютъра.... аз все още не пуша след голямото събитие, но не съм сигурна дали няма да ги започна пак... оправдания бол :thinkerg:

Offline mayadob

• Наблюдател
  • *
« Reply #12 on: Септември 13, 2008, 11:31:33 am »
Моя приятелка ги отказа с ТЕС.
Аз ги отказах след като прочетох книгата "Болестта като път". Иначе много обичах да пуша и имах обратен проблем - исках да изпуша една цигара с кеф, но не ми беше кеф. Много рядко изпитвах удоволствие. Като разбрах, че съм бременна преустанових опититте за пропушване.

Offline infinity

• Наблюдател
  • *
« Reply #13 on: Септември 18, 2008, 09:28:54 am »
Интересна тема сте заформили!
Аз пропуших на 13 години и цял живо пуша силни цигари(после тютюн) и по 2 кутии на ден.
Винаги съм обичала да пуша, затова не ги и бях спряла.
В Норвегия един доктор ми направи акупунктурна процедура за спиране на цигарите и наистина 1 седмица не ми се пушеше, бяха с ужасно гаден вкус, но аз просто тогава не бях готова да ги спра. Проблемът беше, че исках да пуша и въпреки акупунктурата, продължих, като се насилих да ги усетя вкусни отново.
Сега ще ви кажа как ги спрях: просто забременях и това е.
Само като си помислих, че това зародишче, което е по-малко от зеницата ми, ще поеме тази отрова, която и мен ме замайва понякога, веднага взех решение. Освен това най-вредното в цигарите са тератогените - увреждащи генетичния материал.
Мъжът ми много ми помогна като ги спря с мен. Но и двамата сме горди непушачи в момента, вече близо 4 години.
След като ги спрях ми се отвориха възприятия, които до момента са били сякаш заключени някъде. Обонянието ми стана 1000 пъти по-силно, а най-странното е, че виждах много по-цветно отпреди. Мислите ми се промениха, станаха по-чисти, по-истински, по-приказни.
Разбрах, колко жестоко са ме ограбвали цигарите през целия ми живот. Тъпото е, че аз им го бях позволила.
Сега се чувствам като човек, който е избягал от много страшно робство.
Няма какво да си кривим душите, в днешно време един от най-страшните поробители са те.

Offline Ал

• Наблюдател
  • *
    • Личен блог
« Reply #14 on: Септември 26, 2008, 11:05:37 am »
И сега понеже аз пуснах темата, пък не се вяснах повече ето моите отговори за себе си  ;D
Започнах да пуша когато бях на 18 години - от келешлък и липса на познания. Та... пуших някъде 2-3 години и в един монет реших да ги отказвам и ги отказах - от раз! Просто изхвърлих наличните цигари и запалки и край! и така не пуших 4 години. После родих първото си дете и почти изпаднах в депресия - поради ред причини. Проблемът беше, че мъжа ми пуши като комин... и на мен така ми се допуши, сякаш никога не бях спирала да пуша. И пропуших след раждането на детето ми. След няколко месеца ненадейно пак забременях с второто ми дете и пак спрях цигарите - не пуших около 1 година. И после пак пропуших. За мен не е проблем ако реша да откажа цигарите - проблемът е, че ми харесва  :-[ Харесва ми сутрин да пуша с кафето, харесва ми да пуша докато си пия биричка... А и мъжа ми пуши. С него имаме уговорката, че когато той реши да спира цигарите - ги спираме и двамата. Сега се опитвам да го навия на обратния вариант - ако аз спра да пуша да спре и той. Ще видим - засега карам со кротце, защото той много се нервира, като започна да му говоря за това.
И засега съм го навила да му направим един курс иглотирапия - ако има ефект ще вдигам пиршество!!! А за себе си - най-големият ми стимул ще бъде да откажа мъжа ми от цигарите! За децата не се притеснявам - ние не пушим в къщи, не пушим, когато ги возим в колата - изобщо изолирали сме се тотално.