Author Topic: любими филми  (Read 11763 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline valko

• 1
  • Друид
Re: любими филми
« Reply #15 on: Януари 13, 2010, 03:26:55 pm »
Токущо прочетох, че папата официално е осъдил филма "Аватар". Само, че аргумента на мен не ми е много понятен. Защото и аз го намирам за вреден, но по други съображения, не за това, че се обожествявала природата.
това ли е причината да го осъди?
доста странно изказване  :looking:

Offline stelt77

• hidden
  • Приор
  • всичко виждам и чувам
« Reply #16 on: Януари 13, 2010, 03:51:48 pm »
Много обичам, когато папата осъди някой филм. Юрват се да го гледат, колкото и да е смотан.  :headshake:  Чудя се колко му плащат на папата, за да се изживява като филмов критик.  :s045:

Offline zdravka

• Друид
« Reply #17 on: Януари 13, 2010, 04:44:19 pm »
Да, папата се произнесъл, че вместо вяра в Бога се обожествявала природата и се превръщала в идол. Нещо от сорта.
Най-вероятно хората са се усетили, че филма е вреден и сега папата също го осъжда, но с някакъв тъпанарски мотив, който отклонява вниманието от истинската вредност.
per aspera ad astra

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #18 on: Януари 13, 2010, 05:33:08 pm »
Токущо прочетох, че папата официално е осъдил филма "Аватар". Само, че аргумента на мен не ми е много понятен. Защото и аз го намирам за вреден, но по други съображения, не за това, че се обожествявала природата.

Конфликт на интереси :))
Ако можеш направо с Майката-Природа да общуваш...не ти трябва папа  :grin:
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline zdravka

• Друид
« Reply #19 on: Януари 13, 2010, 06:38:02 pm »
Аз не знам на някой да му трябва папа  :368:

per aspera ad astra

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #20 on: Януари 13, 2010, 07:20:35 pm »
Аз не знам на някой да му трябва папа  :368:

аааа, как? Накъде без папа :P
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Андреана

• Старши Друид
  • Земята не принадлежи на хората. Те й принадлежат
« Reply #21 on: Януари 23, 2010, 08:26:05 pm »
Нормално е не всеки да харесва този филм, понеже в него има много фантастика, неща с които не сме свикнали да виждаме в ежедневието си като аватари които се контролират от хората,светещи дървета,  ефекти  и прочие такива. Земните хора стъпили здраво на Земята ще предпочетат близкото и познатото. А  хората на абстрактното ще им хареса.  :smile:
« Last Edit: Януари 23, 2010, 08:39:15 pm by Андреана »
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.

Offline zdravka

• Друид
« Reply #22 on: Януари 24, 2010, 10:03:30 am »
"Земните хора стъпили здраво на Земята ще предпочетат близкото и познатото. А  хората на абстрактното ще им харес"

Аз си падам много по абстрактното, дори понякога иамм чувството, че самата аз съм една абстракция...но филмът не ми хареса.
Не е там работата.
per aspera ad astra

Offline Андреана

• Старши Друид
« Reply #23 on: Март 02, 2010, 11:23:33 am »
The Curious Case of Benjamin Button / Странният случай с Бенджамин Бътън (2008)
# Режисьор : Дейвид Финчър

## Сценарист : Ерик Рот

## В ролите : Брад Пит, Кейт Бланшет, Спенсър Дениълс, Ел Фанинг, Мадисън Бийти, Таражи П. Хенсън, Джулия Ормънд, Джейсън Флеминг, Джаред Харис, Елиъс Котиъс, Ед Мецгер, Филис Зомъвил, Джош Стюърт, Тилда Суинтън, Бианка Чиминело, Рампай Мохади и др.
е :
  Филмът "Странният случай с Бенджамин Бътън" е адаптиран за големия екран по разказа на Франсис Скот Фицджералд. Сюжетът се върти около историята на дете, което по необясними причини се ражда в тяло на старец. Вместо да остарява с течение на времето, той се подмладява. За някои това би представлявало безмерно щастие, но за Бенджамин Бътън в ролята (Брад Пит) се оказва истинско проклятие! На 50-годишна възраст той се влюбва в 30-годишна жена на име Дейзи в ролята (Кейт Бланшет), сблъсквайки се с невъзможността на любов между двама души, които няма да могат да остареят заедно. Последиците от странната романтична афера, която започват влюбените, са смущаващи и необратими...

Филмът е доста тежък ! 
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.

Offline Андреана

• Старши Друид
« Reply #24 on: Април 21, 2010, 11:02:05 am »
Един филм който мен ме разтърси, надявам се и на вас да ви хареса.

Agora / Агора (2009)
Резюме : Александрия, 391 година. Светът ще се промени завинаги.

Египет е под властта на Римската империя.

Жестоките сблъсъци между няколко религии отекват в известната Александрийска библиотека. Затворени зад стените й, брилянтната жена-астроном Хипатия и нейните ученици се борят да опазят мъдростта на Древния свят.

Сред тях са и двама мъже, състезаващи се за сърцето на Хипатия - умният и привилегирован Орест, и Дав - младият й роб, който се разкъсва между тайната си любов към нея и свободата, която знае, че ще получи, ако избере да се присъедини към новата популярна религия, наречена християнство...

Offline апулей

• Бард
  • **
« Reply #25 on: Април 21, 2010, 01:17:43 pm »
   Аз чак сега видях че има специална тема за филми :tongue:   
Филмът е адаптация по биографията на Ип Ман, великия майстор на винг чун стила в кунг фу
   Падам си по такива истински истории- "Ip Man"
http://zamunda.net/details.php?id=154987&hit=1
Gurudevo Charanam

Offline апулей

• Бард
  • **
« Reply #26 on: Май 11, 2010, 04:27:05 pm »
   В последно време на много хора се хареса сериалът "стъклен дом" -той ще се окаже и първият гледан български сериал от години насам, сериалът превъзхожда турските бози, което е направо похвално, но има и една лоша страна, която малцина забелязват, използва се голямата аудитория от зрители и се пробутват не-малко скрити и не-толкова скрити реклами на различни продукти, както нпример релкамата на "Visa"-кредитни карти в първите серии. В последната до момента серия 5-та поред, много ме издразни как са направили карикатура на все-повече обединяващите се майки в интернет пространството, напоследък активирането на гражданска позиция произлиза в голям процент от интернет-обединения, този факт притеснява не-малко хора и аз лично смятам, че този момент в сериалът не е случаен, а е опит за контрол над общественото мнение с основна цел- обезоръжаване на последващи подобни-реални ситуации. На мен ми стана обидно от отношението в серията към майките, както впрочем се случва и в реалността- представени са като лесно-контролируема група, която реално няма представа за какво иде реч- т.е. майките са глупави- могат да се пързалят лесно за да служат в интерес на часни лица. Филмите- особено сериалите, в  които зрителя в по-голяма степен е съпричастен спрямо любимите си герои, оставят трайни отпечатъци в съзнанието на гледащия и когато в реалноста настъпи подобна ситуация, подсъзнателния отговор идва без да си даваш сметка, че е предизвикан от някой филм например. Стана ми обидно защото налагат в общественото мнение, едно схващане за обединените майки, което е нелепо, защото майките не са просто някакви глупави майки, както го издокарват, а са реално лизето на народа, булшинството- т.е. зад всяка майка седи в 90% от случаите нейния съпруг и близки, които я подкрепят, одобряват действията и, обсъдени са и са обмислени важните въпроси и решения, в този смисъл всеки който обижда майката, той всъщност обижда себе си и близките си и ако има реална група, която взима правилни, интелигентни и компетентни решения по различни въпроси в интернет пространството, то това е групата на майките, и дума неможе да става за такъв протест на майките, в който едва ли не са подведени от зъл гений и те не са разбрали- направо ми се повдига :looking: :looking:
   Защо се търпи, това отношение към майката- към жената?
   Най- сетне българите направихме комерсиален сериал, почерпал от опита на съвременните сериали, опитали са се да не липства нищо- евала - но вие как мислите дали съм права, че вкарват маниполативни елементи, или просто ме гони параноята?

Gurudevo Charanam

Offline OMega

• Центрирана
  • hidden
  • Старши Друид
« Reply #27 on: Май 11, 2010, 06:29:57 pm »
Аз гледах наскоро един много хубав филм-"Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" :

http://www.theworldisbig.com/
"Вземи най-хубавото от изтичащото време, живей в настоящия миг и най-ясно от всички ще прозреш мъдростта. Ако погледът ти е замъглен от света на миналото и от света на бъдещето, вече не живееш във вечността, а в ограничения свят. Затова бъди тук и сега."

Offline Андреана

• Старши Друид
« Reply #28 on: Май 11, 2010, 06:54:46 pm »
Аз гледах наскоро един много хубав филм-"Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" :

http://www.theworldisbig.com/

Да филма е супер и аз го препоръчвам.

Offline Андреана

• Старши Друид
« Reply #29 on: Май 11, 2010, 07:08:42 pm »

Не съм гледала всички епизоди на "Стъклен дом", но като цяло има доста манипулации и  в новините, в предаванията даже. Целите според мен са различни, лошото е, че в един момент свикваме с тези неща и ги приемаме като част от живота, като нещо нормално.  Манипулирането е цяло изкуство, включващо прилагането на много различни техники. Добре би било  да познаваме тези техники, за да забелязвате, когато някой иска да ни  манипулира .:sheep: