Author Topic: АУМ - възвръщане към Първообраза...  (Read 6359 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
АУМ - възвръщане към Първообраза...
« on: Октомври 06, 2008, 04:34:51 pm »

Пранава (Pranawa) е комбинацията от трите звука A, У, M. Според Веда те са най-древните звуци. Приема се, че са синтез от 50 – те звука на
говоримата санскритска реч, а и от всички природни звуци. В Taittiriya Aranyaka “AУМ е всичко”, миналото, настоящето, бъдещето, Брахман и Атман.

Джапа (Japa) [с мантрата “АУМ”] трябва да се
съпътствува от съсредоточаване върху смисъла й.

Джапа е непрекъснато мислено или ритуално гласно
произнасяне на мантра.

От това произтича разрушаването на духовни
препятствия пред опознаването на “Аза”.

Препятствия са болестите, проблеми със сетивността, пристрастеността, липсата на ентусиазъм, безверието, леността, лекомислието, неспособността на съзнанието да се концентрира и абстрахира от несъществените качества на обекта.

И тъй има работа за всички души: и за напреднали, и за ненапреднали - за всички има условия да се развиват и осъвършенствуват. Сега, понеже всички ще направим крачка напред, аз ви давам думата "АУМ", която можете често да произнасяте. Скърбни ли сте, болни ли сте, неразположени ли сте, произнесете тази дума няколко пъти…Има свещени думи, каквато е и думата "АУМ", които трябва да произнасяте често, даже и да не разбирате смисъла им. Духът ви ги разбира, а това е достатъчно за вас. Аум е дума на Духа. Изпеете ли тази дума от Неговия език, Той ще ви разбере и помогне, защото разбира и знае нуждите ви.
                                                                                       Беинса Дуно

АУМ, произнесена 500 пъти на ден действа пречистващо, за по-лесно броене може да се ползва герданче или броеница(мала), като на всяко мислено произнасяне на АУМ се отмята по едно зрънце от броеницата, а се броят целите обиколки, умножени по броя на зрънцата в броеницата.
Вечер да не се казва повече от 300 пъти.

Медитацията с АУМ може да спомогне за успокояване и постепенно преминаване на по-високо вибрационно ниво.
 :2136:
« Last Edit: Октомври 06, 2008, 07:58:14 pm by Deepinside »
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Андреана

• Старши Друид
  • Земята не принадлежи на хората. Те й принадлежат
Re: АУМ - възвръщане към Първообраза...
« Reply #1 on: Октомври 18, 2009, 10:41:23 am »
Впечатляващо е, последвах съвета ти, само дето бреница си нямах, но и без нея се получи -ефетка беше разтърсващ-не съм очаквала :img3:
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.

Offline Kalan

• Наблюдател
  • *
Re:АУМ - възвръщане към Първообраза...
« Reply #2 on: Януари 27, 2012, 03:56:34 pm »
Искам да попитам задължително ли е да броим колко пъти казваме АУМ. Може ли както примерно съм си в автобуса да си го повтарям наум без да броя 5,10 или 15 минути. Нали пак ще си има ефект. Иначе  честно казано досега мислех , че двете мантри ОМ и АУМ са еднакви.
« Last Edit: Януари 27, 2012, 04:22:29 pm by Kalan »

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
« Reply #3 on: Януари 28, 2012, 11:56:22 pm »
Разбира се, може и без броене, важното е да се произнася концентрирано, с размишление за значението/свързване с вибрацията на мантрата. И АУМ и ОМ са думи от ватанския език(древния език), но и на санскрит се пише с 3 букви, така че аз предпочитам АУМ.
Но количественото натрупване също има значение, и също така мантрата да се казва всеки ден, за да се поддържа вибрацията активна и постепенно да преобразува/трансформира неблагоприятните кармични натрупвания от минали животи.

Хубава мантра/формула също е Мерухим, Мерухим, Мерухим, Али Бехар Махатма Аум - за призоваване на Светлите същества и за вдъхновение.
- Rumi

Offline Kalan

• Наблюдател
  • *
« Reply #4 on: Януари 29, 2012, 12:11:11 am »
А какви други мантри има? И разбира се тяхното значение.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
« Reply #5 on: Февруари 11, 2012, 03:35:09 pm »
"Ихриш Бен Рут" - "Господи, където ме изпратиш там отивам" - формула за изпълнение на Божията воля. Който изпълнява Божията Воля, има всичко, което му е нужно.

Молитва на древен език:

"Сарбе нато ихриш Версана. Версана нато херманит тукла бисмерто лебени. Салба михлер бада Силер, хлерманде ихбриш, Барманде Натан индерман."
« Last Edit: Февруари 21, 2012, 09:10:32 pm by Deepinside »
- Rumi

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
« Reply #6 on: Януари 17, 2016, 07:48:15 pm »
Казвам: Всеки ден отваряйте душите си. Сега не че вие не я отваряте.

Сега ще пристъпим малко към  музика. Да кажем  имате обикновено пеене, пеете една песен. Имаме коя да е пе?сень, те съ обикновени работи. Азъ ще ви дамъ сега едно упражнение. Аз  ще пея на себе си, вие ще ме слушате, на себе си ще пея. /Учителя свири и пее „хаинзо“ в  много мелодии/. То вече е свободното пеене. То е един  музикален  език. „Хаинзо“, когато искаш  да примириш  хората. „Хаинзо“, когато слизаш  да помагаш.
ХХ година
17. Лекция на Общия Окултен клас 29 януари , 1941 год.

Хаинзо - мантра/формула за примиряване и помощ
- Rumi