Author Topic: Рейки - начин на живот  (Read 9563 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Деси

• Наблюдател
  • *
Рейки - начин на живот
« on: Септември 10, 2008, 08:48:28 pm »
Какво е Рейки?
Как стигнахме до знанието за Рейки?
На  какво ни научи Рейки?
И всичко, което е свързано с Рейки нека да намери място в тази тема!

NAMASTE   :hb:
« Last Edit: Септември 23, 2008, 10:06:17 pm by Деси »

Offline Мари_Анка

• Наблюдател
  • *
Re: Рейки - начин на живот
« Reply #1 on: Септември 14, 2008, 12:58:41 pm »
Чудесна тема! Ще очаквам с нетърпение повече информация за нея. Нали все търся начин да помогна на дъщеричката си... :mecry:
Мария - 6г.
Василена - 2г.

Offline alma

• Наблюдател
  • *
« Reply #2 on: Септември 20, 2008, 09:40:30 am »
Аз се вълнувам повече от Сейким, което е почти същото като Рейки. Но не разбрах добре идеята на темата каква е. Да споделим опит или само знание или как?

Offline Passiflora

• Друид
  • Усмивка!
« Reply #3 on: Септември 22, 2008, 12:54:15 pm »
Деси, какво означава:

NAMASTE
Доста често попадам на този израз когато става дума за Рейки.

Offline alma

• Наблюдател
  • *
« Reply #4 on: Септември 22, 2008, 01:39:28 pm »
Моля, вижте тук.
Много хубаво звучи - Моята душа срещна твоята. Прекрасен поздрав! Deep respect, както го пише в енциклопедията. :anbet2:

Ето от тук още тълкувание.
Жестът „Намасте” представя вярването, че има божествена искра във всеки един от нас, която се намира в областта на сърдечната чакра. Жестът е признание от душевността на единия човек за душевността на другия. „Нама” означава поклон, „ас” означава аз, а „те” означава теб. Затова, буквалният превод на Намасте е „аз се покланям на теб”.  За изпълнението на Намасте трябва да съберете длани пред сърдечната чакра, да затворите очи и да се поклоните. Възможно е да се изпълнява и с поставяне на ръцете пред „третото око” като главата се навежда надолу и след това ръцете да се преместят надолу пред сърдечната чакра. Това е особено значим израз на уважение. Въпреки че в Западния свят думата „Намасте” се произнася заедно с жеста и поклона, в Индия се е възприело самият жест да означава „Намасте” и затова не е необходимо да се произнася думата при поклона. Ръцете се събират пред сърдечната чакра, за да се увеличи потокът от божествена любов. Поклонът с главата и затварянето на очите помагат на ума да се отдаде на божественото, което е в нашето сърце. За ученика и учителя, Намасте позволява свързване на двете енергии в една и освобождаване от его-връзката. В идеалния случай, Намасте трябва да се прави в началото и в края на заниманието по йога. Учителят прави Намасте като символ на благодарност и уважение към своите ученици и към своите собствени учители и в замяна, приканва учениците да се свържат със своята същност, като позволят истината да потече – истината, че всички ние сме едно цяло, когато живеем със сърцата си
« Last Edit: Септември 22, 2008, 01:44:17 pm by alma »

Offline Amitola

• Наблюдател
  • *
« Reply #5 on: Септември 22, 2008, 08:33:52 pm »
NAMASTE, момичета  :)

Alma, чудесни попадения! Наистина е страхотно това "Моята душа срещна твоята"

Аз съм попадала на малко по-различно, което също много ми допада - "Богът в мен поздравява Бога в теб", и когато правя жеста или произнасям NAMASTE, точно това си мисля.

Знаете ли и "ползвате" ли Мантрата на Душата?

Offline Деси

• Наблюдател
  • *
« Reply #6 on: Септември 23, 2008, 10:03:22 pm »
ихааа кого виждам тук Amitola    :hb:
alma
 на мен също ми стана интересно за Сейким, но съм едва второ ниво Рейки и ... всичко с времето си.

страхотно обяснение !!!!  :hb:

темата е за всеки, който има какво да сподели... или попита и тн  :hb:

« Last Edit: Септември 23, 2008, 10:07:15 pm by Деси »

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #7 on: Февруари 04, 2009, 01:03:16 pm »
Аз да се разпиша и хем да подновя темичката :)
Иска ми се да си намеря рейки мастер. Чувала съм, че намирането трябва да стане в обратна посока, т.е. мастерът да намери ученика, но аз също търся :love021:
Ако можете да ми помогнете или насочите, ще съм благодарна!  :imgbf:

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #8 on: Февруари 04, 2009, 02:11:01 pm »
познавам(лекувала ме е и мен и има резултат)
(може да питам)  :thumbsup:
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Евридик@

• 1
  • Бард
  • **
« Reply #9 on: Февруари 09, 2009, 02:31:53 pm »
Благодаря, благодаря, благодаря!
Нещата се случват вече :)  :90:

Offline Андреана

• Старши Друид
  • Земята не принадлежи на хората. Те й принадлежат
« Reply #10 on: Септември 09, 2009, 08:37:05 pm »
Така и не разбрах какво е рейки, имам някаква смътна представа но недостатъчна. Бихте ли споделили повече?
С годините навярно променена,отхвърляна,отчаяна,сломена, и весела и тъжна,мълчалива,безкруполна,надменна,горделива,достъпна в мигове на доверчивост,неузнаваема във своята свенливост,това съм аз-човекът и жената,за себе си безкрайно непозната.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
« Reply #11 on: Септември 12, 2009, 04:16:15 pm »
Така и не разбрах какво е рейки, имам някаква смътна представа но недостатъчна. Бихте ли споделили повече?
Система за духовно развитие и лечение - след като се премине настройка може да се лекува човек с енергия и да лекува и други хора, на второ ниво и на разстояние, на трето може да дава настройки на други хора.
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline eldivine

• Наблюдател
  • *
« Reply #12 on: Септември 22, 2009, 10:53:31 pm »
 Лечението чрез полагане на ръце е било известно и прилагано преди хиляди години от редица древни народи - китайци, индуси, тибетци, египтяни, евреи и други. Всеки от нас по някакъв начин е използвал полагането на ръце върху себе си или върху друг. Върху себе си – когато ни боли нещо, ние несъзнателно слагаме ръката си там и с топлината на дланта успокояваме болката. Върху друг – когато го прегърнем и утешим, като по този начин му отдаваме енергия.

Рейки е много древно целителско изкуство, преоткрито за съвременния свят от японския монах Микао Усуи в древни тибетски сутри.

Думата Рейки има японски произход и се превежда като универсална, космическа или Божествена жизнена енергия. Рейки на японски се изписва с два йероглифа – Рей и Ки. Рей означава свещен, дух, мистерия, универсален, божествен, космически. А йероглифът Ки означава енергия, природна картина, талант, чувство. Ки е енергията на жизнената сила, която тече във всичко живо и без която животът е невъзможен. Тя се проявява както в хората така и в животните, растенията и минералите. Ки присъства във всичко около нас – дори в неодушевените предмети. Докато тя е енергията, която ни заобикаля и прониква във всичко, Рейки е най-високото трептене във Вселената или най-високата честота на енергия във Вселената, т.е. тя е с по-висша вибрация. Рейки идва директно от Източника, Създателя или Висшия разум и се прилага върху всичко одушевено и неодушевено. Тъй като е енергия, вибрираща с висока честота, не се вижда с просто око, но може да бъде регистрирана с Кирлианова фотография. Въпреки че Рейки се корени в източните духовни практики, тя не е религия и е достъпна за всеки, независимо от личните му вярвания.

Настройката изчиства местата, където енергията е в недостиг или излишък, балансира се енергийната система на човека, а оттам и физическото тяло, балансират се чакрите и т.н.
Рейки е полярна енергия и лекува, като хармонизира една честота с друга. В човешките клетки има кристалчета, които пазят информация за всяко нещо, преживяно от нас. В чакрите ни има информация за всичко – минали животи, поведение, емоции и т.н.
Също така е ясно, че всички сме малки магнитчета, както Земята е един огромен магнит. И постоянно си взаимодействаме с други електромагнитни полета, които ни влияят и на които ние влияем.
Източник

Offline imasumak

• Наблюдател
  • *
    • Габровският портал
« Reply #13 on: Октомври 06, 2009, 05:04:55 am »
[/quot]
Занивам се с рейки от 5 години. Ако искаш да промениш животът си към по-добро, това е един от начините. Но не е панацея - трябва много труд и постоянство. Като във всяко нещо.

www.elektrotehnik.bg
Габровският портал - www.infobg.org
Уеб дизайн - www.bestwebdesign.org.uk
Машини - www.mak-technology.com