Author Topic: Спешна петиция относно конференцията на ЕС Енергетика и Климат  (Read 2433 times)

0 Members и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Offline Eowyn

• Наблюдател
  • *
  • спасител на снежни човеци
Получих това писмо днес, предавам го и на вас :

Днес преминиерът на Република България г-н Станишев отива в Брюксел на среща на премиерите, на която ще се дискутират и промените в климата, освен глобалната финансова криза (никъде по нашите медии не се споменава, че и промените в климата също са на дневен ред).

В момента тече международна подписка до европейските премиери по промените в климата: http://www.avaaz.org/en/europe_climate_summit/

Кoгато напишете държавата, подписът ви директно отива на имейла на съответния премиер. Даже и на нашия. Става много бързо и може би има смисъл да се направи.
След това може да изпратите прикачения текста като имейл до хората от постоянното представителство на БГ в ЕС.
Успех и да действаме!

А това е писмото, което можем да изпратим до българските постоянни представители в ЕС.

Е-майли

svetlana.zhekova@bg-permrep.eu, Mario.Milouchev@bg-permrep.eu, Boyko.Kotzev@bg-permrep.eu

Уважаема г-жа Жекова, 
Уважаеми г-н Милушев, г-н Коцев,

Обръщам се към Вас с призив, като гражданин на Европа и Република България с молба да проявите съпричастност относно един много актуален и наболял проблем.

Аз и хората около мен сме изключително обезпокоени от настъпващите проблеми свързани с глобалното затопляне и промените в климата, както и от възможността за предприемането на обратни действия каквито в момента се разглеждат на високо Европейско равнище (Европейския съвет), относно пакета от мерки "Енергетика и Климат" и връщането на целия процес стъпка назад.

В контекст на това бих искал да представите моята позиция пред съответните отговорни лица и органи преди предстоящите гласувания, а също така и да настоявате за приемането на възможно най-строги и бързи мерки за решаването на проблема касаещ промените в климата и покачващите се глобални температури.

Като гражданин на Европа настоявам за следното:

30% намаляване на емисиите от парникови газове до 2020 г. на територията на Европейския съюз.

100% търговия на парниковите газове в енергийния сектор без наличието на квоти.

Лимитиране на преразпределението на емисиите от парникови газове от индустриалните държави към такива без развита индустрия.

Настоявам най-вече Европейският съюз и Българското правителство в частност, да предприемат конкретни инвестиции към нови и чисти технологии, незамърсяващи околната среда.

С уважение,

....

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
а може би климата ..трябва да се промени  :JNoeps:
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline Eowyn

• Наблюдател
  • *
ok, това е твоето мнение.

Offline Deepinside

• Administrator
  • Приор
  • Алхимик
    • http://www.novosemeistvo.bg - Сайт за семейството в епохата на Водолея
ok, това е твоето мнение.

При това нямам предвид, че  трябва да се замърсява Природата без да ни интересува
« Last Edit: Октомври 17, 2008, 10:54:59 am by Deepinside »
Еarth turns to gold in the hands of the wise
- Rumi

Offline LOVE & JOY

• Moderator
  • Приор
  • ще наредя пасианса
Подписах и пратих писма. Дано да се чуе гласът на народа все пак.

Offline сребърен облак

• hidden
  • Друид
    • http://community.webshots.com/user/slynchevo_momiche-date
И аз. По-добре да опитаме всичко, отколкото да се откажем предварително.

Иначе и аз мисля, че е нормално на няколко милиона години да се променя климата на земята. Но това не променя факта, че хората променят много сериозно нормалните процеси.
Никой не прави по-голяма грешка от този, който избира да не направи нищо, само защото може да направи малко.

Offline Eowyn

• Наблюдател
  • *
Иначе и аз мисля, че е нормално на няколко милиона години да се променя климата на земята. Но това не променя факта, че хората променят много сериозно нормалните процеси.
Tочно така мисля и аз.
Благодаря ви :)